Basen, jacuzzi, a może basen z jacuzzi do ogrodu? Co wybrać?

Basen, jacuzzi a może basen z jacuzzi i przeciwprądem...? Oferta niecek i wanien, które można zaaranżować w ogrodzie, stale się rozrasta. Wielu z nas może mieć problem z doborem właściwego rozwiązania. Podpowiadamy, na które warto się skusić, by móc czerpać jak najwięcej frajdy z jego posiadania – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań.

Czy warto wybrać basen z jacuzzi?

Choć wydawać może się, że połączenie basenu pływackiego z jacuzzi możliwe jest tylko w parkach wodnych lub SPA, rozwiązanie to jednak można zastosować także we własnym ogrodzie. Niecka tego typu składa się z 2 stref (oddzielnych lub połączonych). W pierwszej z nich ulokowane są dysze z hydromasażem, z kolei w drugiej dysze generujące przeciwprąd. Dzięki możliwości regulowania ciśnienia i prędkości wody, w sportowej części basenu, możliwa jest zarówno nauka pływania, jak i odbycie klasycznego treningu pływackiego. Niektóre z modeli pozwalają na ustawienie zróżnicowanych temperatur w obydwóch strefach, dlatego możliwe jest uprawianie sportu w chłodniejszej wodzie, a zaraz po tym relaks w cieplejszej. Basen z jacuzzi do ogrodu podejrzyj na www.totalspa.pl, by poznać szeroką ofertę produktów tego typu. Można dopasować je do każdej, nawet niewielkiej przestrzeni. Doskonale sprawdzą się nie tylko dla fanów sportów wodnych, wykwalifikowanych sportowców, ale i rodzin z dziećmi, par z odmiennymi potrzebami co do zaaranżowania wodnej strefy w ogrodzie czy osób, które kochają urządzać imprezy nad basenem czy w jacuzzi.

Jacuzzi w ogrodzie – wady i zalety

Jacuzzi ogrodowe nazywane może być także wanną z hydromasażem. W ofercie marketów budowlanych oraz z wyposażaniem ogrodów dostępne są także mniej trwałe pompowane niecki z dyszami masującymi. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w swojej przydomowej strefie wodnej chcąc jedynie zaczerpnąć relaksu i nie są fanami uprawiania sportów. Jacuzzi w ogrodzie nie sprawdzi się także jako forma rozrywki dla dzieci spragnionych rozrywek. W zależności od rozmiaru skorzystać może z niego od 2 do 8 osób w tym samym czasie, co nie stanowi dobrego rozwiązania dla osób chcących spędzać czas w wodzie w większym gronie. Warto jednak podkreślić, że zazwyczaj w niecce tego typu możliwe jest ustawienie wyższej temperatury niż w jednostrefowym basenie z przeciwprądem. W związku z tym stanowi idealne rozwiązanie dla relaksu na zewnątrz przez cały rok. Co ważne zazwyczaj niższe są koszty zakupu, montażu oraz eksploatacji jacuzzi w porównaniu z niecką 2 w 1.

Jakie plusy i minusy ma basen w ogrodzie?

Basen to rozwiązanie, które jako pierwsze pojawiło się w naszych ogrodach. Niecki wykonane bezpośrednio w gruncie dodawały ogrodowi luksusu i prestiżu. Stanowią doskonałe miejsce do uprawiania sportu oraz zabawy dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo nad ich brzegiem można zorganizować szalone imprezy rodem z amerykańskich filmów. Basen w ogrodzie wielu z nas kojarzy się z wakacyjnymi kurortami, dlatego gdy pogoda dopisze, może być świetnym sposobem na „przedłużenie” wyjazdu czy stanowić dla niego alternatywę. Warto jednak podkreślić, ze rozwiązanie to ma także wady. Utrzymanie klasycznego basenu w czystości może być trudne i pracochłonne. Trudność z zabezpieczeniem niecki pokrywą sprawia, że bardzo szybko będą rozwijać się tam glony, gdy woda jest zanieczyszczana trawą, liśćmi czy pyłkami. Jej wymiana jest bardzo czasochłonna. Dodatkowo brak możliwości podgrzewania wody sprawia, że jej temperatura bardzo wolno rośnie, z basenu korzystać można jedynie w bardzo ciepłe dni.