Kończy się remont torowiska po zachodniej części skrzyżowania przy pl. Dominikańskim. W poniedziałek, 17 stycznia tramwaje linii 4 wracają na swoją trasę. W sobotę 15 stycznia rusza natomiast trzeci etap remontu na pl. Jana Pawła II.

  • Łączny koszt prac przy pl. Dominikańskim wyniósł 3,6 mln zł, fot. Redakcja www.wroclaw.pl

    Łączny koszt prac przy pl. Dominikańskim wyniósł 3,6 mln zł, fot. Redakcja www.wroclaw.pl


Zamontowane zostały nowe zdalnie sterowane zwrotnice – ogrzewane i wyposażone w odpowiednie odwodnienie. Nowe są też szyny. Gotowa jest betonowa zabudowa nawierzchni torowiska. Swoje trasy od 15 stycznia zmienią autobusy linii K i 245 (patrz informacja obok). Tramwaje linii 4 na swoje stałe trasy powrócą w poniedziałek (17 stycznia).

Czytaj także: 15 stycznia – zakończenie wymiany rozjazdów przy pl. Dominikańskim

Większe zmiany czekają na pasażerów w związku z rozpoczęciem trzeciego etapu remontu torowiska na pl. Jana Pawła II. Torowcy od 15 stycznia rozpoczną wymianę krzyżownicy na środku skrzyżowania, czyli część rozjazdu torowego, gdzie przecinają się szyny. W tym miejscu roboty potrwają do 25 marca. To jeden z najważniejszych etapów w tym remoncie, który będzie kosztować prawie 6 mln zł i zakończy się w połowie lipca. Wiosną i latem wymienione zostaną rozjazdy od mostu Sikorskiego i pl. Orląt Lwowskich. Wykonawcą jest Zakład Sieci i Zasilania sp. z o.o. we Wrocławiu.

Czytaj także: 15 stycznia – kolejny etap wymiany rozjazdów na pl. Jana Pawła II