Policjantki odnalazły 5-latka, który oddalił się rodzicom

Data publikacji 30.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi, aby nasze dziecko oddaliło się lub zagubiło. Pamiętajmy, że nie wolno zostawiać dzieci bez odpowiedniego nadzoru. Nasze pociechy nie zawsze rozumieją sytuację, w której mogą się znaleźć i nie potrafią dobrze ocenić ewentualnych zagrożeń. Tak było jakiś czas temu, kiedy do funkcjonariuszy jednego z wrocławskich komisariatów zgłosiła się mama 5-letniego chłopca informując o jego zaginięciu. Na szczęście w tej sytuacji chłopiec cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantki.

Każdy rodzic nad życie kocha swoje dzieci. Nawet najlepszym opiekunom może zdarzyć się sytuacja, w której dziecko oddali się lub zagubi. Tak naprawdę wiele zależy od nas samych, ale jedno jest pewne - nigdy nie wolno doprowadzić do pozostawienia dziecka bez odpowiedniej opieki.

Do komisariatu przy ulicy Połbina zgłosiła się jakiś czas temu mama 5-letniego chłopca. Dziecko samodzielnie opuściło mieszkanie i zaginęło. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze.

Na szczęście w samą porę chłopca odnalazły policjantki w okolicy ulicy Gagarina. 5-latek cały i zdrowy został przekazany zatroskanej mamie.

Co zatem zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych wydarzeń? Przede wszystkim należy rozmawiać z naszymi pociechami i uświadamiać je o grożących im niebezpieczeństwach. Rodzicom zaś nie wolno ani na chwilę spuszczać oka z dzieci. Niezależnie, gdzie się znajdujemy, zawsze może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Bądźmy ostrożni.

st. sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu