Funkcjonariusze odnaleźli zaginioną 15-latkę

Data publikacji 08.12.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Na wrocławskim Grabiszynie policjanci realizując czynności związane z zaginięciem nastolatki, wygrali walkę z czasem. O niebezpieczniej sytuacji funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek dowiedzieli się w późnych godzinach wieczornych. Zgłaszającym był ojciec 15-latki, która po uprzednim wysłaniu niepokojącej wiadomości, oddaliła się z miejsca zamieszkania, nie kontaktując się z najbliższymi. Na szczęście natychmiastowe działania policjantów pełniących służbę w różnych pionach komendy miejskiej przyniosły oczekiwane efekty. W poszukiwania włączyła się również rodzina zaginionej.

We wtorek tj. 6 grudnia br. zgłoszono zaginięcia 15-letniej mieszkanki Wrocławia. Cała sytuacja była bardzo niebezpieczna. Nastolatka najpierw wysłała do bliskich wiadomość, z której treści wynikało, że nie czuje się najlepiej. O zaginięciu dziewczyny poinformował funkcjonariuszy, w późnych godzinach wieczornych, jej ojciec. Realizacja tego rodzaju działań wymagała ogłoszenia alarmu dla jednostki koordynującej poszukiwań.

W tego typu sytuacjach ogromną rolę odgrywa czas. Im szybciej prowadzone są działania Policji, tym lepszy jest ich efekt. Tak było i w tym przypadku, gdzie skoordynowane i właściwie dowodzone wielotorowe działania kilkunastu funkcjonariuszy z różnych pionów komendy miejskiej oraz dwóch przewodników psów służbowych doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu nastolatki.

Tego samego dnia dziewczyna trafiła pod opiekę rodziców. Zapewniono jej również właściwą pomoc medyczną.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu