Uczniowie klasy mundurowej odbyli kilkudniowe praktyki w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 06.02.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

W ubiegłym tygodniu na korytarzach różnych wydziałów komendy miejskiej policji można było spotkać uczniów klasy maturalnej Europejskiej Szkoły Służb Mundurowych. Młodzi ludzie przez kilka dni praktyk przyglądali się i uczestniczyli w ciekawych zajęciach przygotowanych przez funkcjonariuszy. Licealiści poznawali m.in. taktyki i techniki interwencji, uczestniczyli w zajęciach z psami służbowymi oraz ich przewodnikami, zabezpieczali ślady kryminalistyczne. Policjanci przybliżyli uczestnikom proces rekrutacji do naszej formacji.

Europejska Szkoła Służb Mundurowych we Wrocławiu umożliwia zdobycie wykształcenia ogólnokształcącego wraz z maturą oraz co najważniejsze nabyć szeroką wiedzę i umiejętności podczas zajęć specjalizacyjnych związanych ze służbami mundurowymi, prawem oraz sportem. Uczniowie policyjnej klasy maturalnej odbyli kilkudniowe praktyki w komendzie miejskiej we Wrocławiu.

Licealiści w ramach praktyk już pierwszego dnia mogli przystąpić do testu sprawności w hali sportowej jaki muszą zaliczyć kandydaci do służby w Policji. Uczniowie pod czujnym okiem funkcjonariuszy poznawali także taktyki oraz techniki interwencji. Kolejny dzień to spotkania z przewodnikami psów służbowych oraz ich czworonożnymi partnerami.

Praktykanci w Wydziale Techniki Kryminalistycznej zabezpieczali swoje pierwsze ślady. Ponadto uczniowie spotkali się z przedstawicielem wydziału kadr oraz Naczelnik Wydziału Patrolowego i Prewencji KMP we Wrocławiu nadkom. Joanną Cieciorko w celu pogłębienia wiedzy na temat służby w naszych szeregach.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
  • Policjanci w mundurze rozmawiają z uczniami klasy mundurowej
  • Policjantka przewodnik psa w mundurze wraz uczniami liceum oraz psem służbowym
  • Przedstawicel kadr na spotkaniu z praktykantami