Obóz w Bułgarii – top 3 największe atrakcje Złotych Piasków

Organizatorzy obozów młodzieżowych w Bułgarii najczęściej oferują wypoczynek w jednym z dwóch kurortów: Złotych Piaskach lub Słonecznym Brzegu. Dzisiaj bierzemy pod lupę ten pierwszy. Sprawdziliśmy, dlaczego warto wypoczywać w Złotych Piaskach i jakie trzy atrakcje po prostu trzeba zaliczyć, będąc na koloniach w tym kurorcie.

Złote Piaski – co warto wiedzieć o słynnym, bułgarskim kurorcie?

Złote Piaski to najpopularniejszy kurort w Bułgarii. Leży na wybrzeżu Morza Czarnego, kilkanaście kilometrów od Warny. Nazwa miejscowości wzięła się od złotego piasku, który obficie pokrywa tamtejsze plaże. Legenda głosi, że idealnie złoty odcień piasku to zasługa skarbu zakopanego kiedyś przez piratów. Złote piaski słyną jednak nie tylko z przepięknych, długich i szerokich plaż oraz ciepłych wód Morza Czarnego. Znane są również z malowniczych widoków na zielone wzgórza oraz z rozbudowanej infrastruktury, która sprawia, że kurort ten nigdy nie śpi. Obecnie znajdują się tam liczne hotele, przystań jachtowa, ogromny park wodny i wiele innych atrakcji turystycznych. Decydując się na obóz w Bułgarii w Złotych Piaskach, nie ma szans, że nastolatek będzie się nudzić. Bez względu na to, czy woli chill nad morzem i basenami, czy sportowe emocje, czy imprezy do białego rana.

Monastyr Aładża – miejsce, które trzeba zobaczyć, jadąc na kolonie do Bułgarii

Wybierając się na kolonie do Bułgarii, zwłaszcza do Złotych Piasków, po prostu nie można nie zobaczyć monastyru skalnego Aładża! Wydrążony w 40-metrowej skale, średniowieczny klasztor znajduje się zaledwie 3 km od kurortu, więc młodzież spokojnie dojdzie na piechotę. Zwiedzanie monastyru trwa około 1,5 godziny i rozpoczyna się od wizyty w muzeum. Następnie zwiedzający mają szansę obejrzenia skalnych pomieszczeń, w których kiedyś mieszkali, spali, jedli i modlili się mnisi. Młode osoby są szczególnie zainteresowane katakumbami, które mają układ 3-poziomowych jaskiń. Monastyr Aładża zwiedzisz, rezerwując obóz w Bułgarii typu „Chill out Zone” na stronie Kocham Wakacje.

Atrakcja ta znajduje się w programach obozów młodzieżowych w Bułgarii. Młodsze dzieciaki mogą się nudzić i marudzić przez liczne schody. Podczas obozów w Bułgarii dla dzieci obowiązkowe do odwiedzenia są za to aquaparki.

Aquaparki – niezapomniana zabawa dla dzieci

Zarówno młodsi uczestnicy kolonii w Bułgarii, jak i nastolatkowie, z pewnością będą zachwyceni aquaparkami, do których jest blisko praktycznie z każdego hotelu w Złotych Piaskach. Pierwszy to Aquapolis – jeden z najpiękniejszych i najnowocześniejszych aquaparków w Europie, zaprojektowany w stylu mauretańskim i śródziemnomorskim. Drugim jest Aquamania. Zdaniem wielu młodych turystów to najlepszy park wodny w całym kraju.

Pirackie Party – jedna z ulubionych wycieczek uczestników

Pirackie Party to jedna z najczęściej wybieranych wycieczek fakultatywnych przez uczestników obozów młodzieżowych w Bułgarii, zwłaszcza zorganizowanych w Złotych Piaskach. Atrakcja obejmuje wyprawę statkiem, symulowaną bitwę na pełnym morzu z innym, pirackim statkiem oraz pirackie gry i zabawy, w których chętnie biorą udział osoby w każdym wieku, nawet dorośli. Jednym z wyzwań czekających na uczestników jest poszukiwanie klucza do ukrytego skarbu. Wycieczka trwa kilka godzin i dostarcza naprawdę niezapomnianych wrażeń. Można poczuć się jak prawdziwy pirat!

Inne atrakcje Złotych Piasków

Złote Piaski i okolice kurortu kryją wiele ciekawych miejsc. Na pewno warto udać się na piknik na statku, na wycieczkę do Warny oraz na Jeep Safari. Zapytaj organizatora wybranego obozu w Bułgarii o atrakcje zawarte w programie oraz o dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne.