Komisariat Policji Wrocław-Krzyki aktywnie uczestniczył w ciekawych wydarzeniach organizowanych przez Szkoły Podstawowe nr 81 oraz Szkołę Podstawową Parnas

Data publikacji 20.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Ubiegły weekend przebiegał pracowicie, ale w jakże świetnym klimacie podczas wydarzeń organizowanych przesz wrocławskie szkoły podstawowe. Policjanci z komisariatu Wrocław-Krzyki aktywnie uczestniczyli w bardzo ciekawym projekcie Szkoły Podstawowej Parnas polegającym na przemarszu ulicami Wrocławia grupy dzieci w ramach międzynarodowej akcji pn. "StreetsForKids". Podstawowym celem działań było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Nie było to jedyne wydarzenie dla krzyckich policjantów, w którym brali udział podczas minionego tygodnia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki aktywnie uczestniczą w wielu akcjach organizowanych przez podmioty zewnętrze. Zwłaszcza jeśli poruszają one tematy związane z bezpieczeństwem oraz te, na które należy zwrócić uwagę społeczeństwa. Miniony tydzień to dużo świetnych wydarzeń, w tym akcja pn. "StreetForKids" czyli "Ulice dla Dzieci" mająca na celu zwrócenie uwagi przede wszystkim na bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. W tym celu SP Parnas zorganizowała przemarsz dzieci ulicami miasta, w którym nie mogło zbraknąć wrocławskiej policji.

W tym dniu policjanci nie tylko zabezpieczali przemarsz dzieci, ale również aktywnie w nim uczestniczyli. Dodatkowo na terenie szkoły odbyło się znakowanie rowerów. Działanie to również miało na celu zachęcać dzieci do poruszania się tym środkiem lokomocji również do szkoły.

Ponadto mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki podobne działania realizowali podczas rodzinnego festynu zorganizowanego przez SP nr 81 przy ul. Jastrzębiej we Wrocławiu.

Piknik miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia dzielnicowi wraz z policjantami z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii również znakowali rowery.

Do zobaczenia na innych festynach oraz piknikach rodzinnych.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Policjant w mundurze na tle radiowozu z dzieckiem na rękach i policyjnym lizakiem
  • Policjantka znakuje rower
  • Dzieci w kamizelkach odblaskowych idące ulicami Wrocławia
  • Dzieci idące ulicami Wrocławia z banerami
  • Dzieci idące ulicami Wrocławia z banerami
  • Dzieci idące ulicami Wrocławia z tablicami, banerami w odblaskowy kamiezkach