Debata społeczna z mieszkańcami dotycząca przeciwdziałania kradzieżom

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Asp. Katarzyna Przerwa wraz ze specjalistą z dziedziny kryminalistyki poprowadzili debatę społeczną. Tym razem odbyła się ona w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin i dotyczyła włamań do mieszkań. Przypomnijmy, że do udziału w debacie zapraszani są różni prelegenci i zazwyczaj są to specjaliści z obszaru danego zagadnienia. Przede wszystkim jest to spotkanie dla każdego mieszkańca Wrocławia, które służyć ma edukacji, zwiększenia świadomości społecznej, a co za tym idzie odpowiedniej profilaktyce.

W ubiegłym tygodniu, 18 maja 2023 br., w Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin odbyła się debata społeczna poświęcona właściwemu zabezpieczenia mienia. Prowadzący tj. asp. Katarzyna Przerwa oraz funkcjonariusz z Wydziału Techniki  Kryminalistycnej  zwracali uwagę na wszystkie elementy, które mogą uchronić nas przed włamaniem do naszego mieszkania, garażu czy też piwnicy. Ponadto poruszono też kwestię co zrobić należy, jeśli zostaniemy pokrzywdzeni w tego typu sytuacji.

Wszelkie tego typu spotkania mają służyć przede wszystkim zwiększeniu świadomości społecznej w danej dziedzinie, a co za tym idzie uchronić potencjalną ofiarę. Tym razem prelegentem z ramienia Policji był bez wątpienia fachowiec w tej dziedzienie, na co dzień pełniący funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Techniki Kryminalistycznej, czyli funkcjonariusz, który ma za sobą setki oględzin miejsc, w których doszło do kradzieży z włamaniem.

Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy do udziału w dalszych debatach.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu