Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych przy pl. Staszica we Wrocławiu powodem ewakuacji mieszkańców tamtejszej okolicy

Data publikacji 25.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym przy pl. Staszica we Wrocławiu, niewybuchem z okresu II wojny światowej, informujemy, że 26 maja 2023 r. (piątek) od godziny 8:00 policjanci oraz inne służby będą prowadzić ewakuację. Ewakuacja dotyczy osób przebywających na terenie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji bloków przy ul. Dębickiego), ul. Trzebnicka od skrzyżowania z ul. Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisław Staszic od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorską w Plac ks. Stanisława Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Łowieckiej oraz ul. Reymonta. Przychodnia zdrowia ul. Łowiecka oraz budynek PGE Kogeneracja S. A. oraz budynek przy ul. Staszica 30A.

Od godziny 8:00 do godz. 10:30 w rejonie dworca Wrocław Nadodrze będą stacjonować trzy autobusy dla osób ewakuowanych, które w dalszej kolejności przewiezione zostaną w miejsce bezpieczne.

Saperzy będą podejmować niewybuch od godz. 11:00, czynności związane z ewakuacja rozpoczną się od godziny 8:00.

Zachowajmy spokój i stosujmy się bezwzględnie do poleceń i komunikatów Policji oraz innych służb.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Żródło zdjęcia mapy: Urząd Miasta Wrocław