20 zarzutów i 3 miesiące aresztu dla mężczyzny, który okradał domy oraz mieszkania na terenie powiatu wrocławskiego

Data publikacji 29.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Siechnicach ustalili, a następnie zatrzymali seryjnego złodzieja. Na podstawie zebranych materiałów i dowodów 35-latkowi przedstawiono 20 zarzutów dotyczących kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Oławie trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży oraz włamań na terenie Wrocławia oraz okolicznych miejscowości. Sprawca zabierał z domów i mieszkań wartościowe przedmioty w postaci m.in. laptopów, biżuterii, zegarków, dokumentów i pieniędzy. Kryminalni z komendy miejskiej najpierw ustalili, a następnie w wyniku działań pracy operacyjnej namierzyli 35-latka. Nie było to takie łatwe, ponieważ mężczyzna od dawna nie posiadał stałego miejsca zamieszkania.

Dobra współpraca funkcjonariuszy w tym wypadku z dwóch jednostek doprowadziła w efekcie do zatrzymania podejrzanego mężczyzny i przedstawienia mu zarzutów 20 kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Oławska prokuratura wystąpiła w wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie do czego przychylił się sąd.

35-latek przebywa już w areszcie, a za popełnione czyny grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Biżuteria, zegarek, moneta, scyzoryk ułożone na blacie stołu
  • Zegarki, biżuteria leżące na blacie stołu
  • Policjanci po cywilnemu z zatrzymanym mężczyzną stojący tyłem