Wrocławscy policjanci odzyskali na terenie gminy Miękinia motocykl, który został skradziony w Brzegu Dolnym

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową komendy miejskiej we Wrocławiu odzyskali skradziony motocykl. Jednoślad marki Junak odnaleziono na terenie gminy Miękinia, natomiast został on skradziony w miejscowości Brzeg Dolny. Sprawą zajęli się kryminalni z wrocławskiej komendy, którzy na co dzień prowadzą sprawy związane z przestępczością samochodową. I choć motocykl nie jest samochodem, to takie sprawy również są w zainteresowaniu funkcjonariuszy z tej komórki. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za kradzież z włamaniem do 10 lat.

Do kradzieży jednośladu doszło w miejscowości Brzeg Dolny. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową komendy miejskiej we Wrocławiu, prowadząc czynności operacyjne pod kątem sprawców tego typu czynów, ustalili dokładnie adres, gdzie może znajdować się poszukiwany motocykl. I pomimo, że pojazd miał już przerobioną tablicę rejestracyjną, to funkcjonariusze potwierdzili, że pochodzi on z przestępstwa. Motocykl został zabezpieczony i zostanie przekazany wkrótce właścicielowi.

Na tym nie kończy się z pozoru proste, a w rzeczywistości wielowątkowe postępowanie. W sprawie tej zatrzymany został już 34-latek, który usłyszał zarzuty m. in. za kradzież z włamaniem na terenie Leśnicy. Tu również dzięki zaangażowaniu policjantów odzyskano dużą część skradzionych elektronarzędzi, a sprawca przebywa w areszcie w związku z licznymi czynami zabronionymi, których dokonał wcześniej.

W tej sprawie prowadzący nie wykluczają dalszych zatrzymań, o których będziemy informować w naszych komunikatach. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a za kradzież z włamaniem do 10 lat.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu