Zabezpieczenie meczu piłkarskiego pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Legia Warszawa

Data publikacji 23.10.2023
Powrót
Drukuj

Wrocławscy policjanci, 21 października br., wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej podwyższonego ryzyka pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Legią Warszawa, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W rozgrywkach uczestniczyło bowiem blisko 40 tysięcy kibiców, w tym prawie 3,5 tys. kibiców drużyny Legia Warszawa, którzy do Wrocławia przyjechali pociągami specjalnymi, autobusami oraz pojazdami prywatnymi. Policjanci jeszcze przed meczem zatrzymali 7 osób, przy których znaleziono materiały pirotechniczne oraz 6 kibiców za wnoszenie alkoholu na teren imprezy masowej, co jest zabronione. Ponadto również w trakcie meczu został zatrzymany jeden kibic za posiadanie materiałów pirotechnicznych. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu kryminalnego. Całą akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Oktawiusz Cieślik.

W minioną sobotę na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu, odbył się mecz piłki nożnej podwyższonego ryzyka, pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Legią Warszawa gromadząc na trybunach blisko 40 tysięcy kibiców. Nie licząc sportowych emocji i pozytywnych wydarzeń, w trakcie spotkania zostały również odpalone przez kibiców obu drużyn race świetlne w dużej ilości. Środki pirotechniczne wniesione i odpalone na trybunach stadionu we Wrocławiu pokazują, że służba porządkowa organizatora nie wywiązała się z obowiązku szczególnej kontroli osób wchodzących na teren imprezy masowej.

Zaistniałe zdarzenia wyraźnie świadczą o demonstracyjnym lekceważeniu przez kibiców drużyn Śląsk Wrocław i Legia Warszawa zasad, norm i przepisów prawa obowiązujących podczas masowych imprez sportowych.

Dlatego też w tej sprawie kierownictwo dolnośląskiej Policji wystąpiło o rozważenie skierowania do Komisji Ligi wniosku o zastosowanie w stosunku do organizatora imprezy masowej oraz wobec kibiców drużyn Śląsk Wrocław i Legia Warszawa kar przewidzianych regulaminem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Poza tym nie doszło do sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu innych uczestników spotkania oraz mieszkańców, więc podsumowując działania i skalę zabezpieczenia, można zdecydowanie powiedzieć, że było bezpiecznie

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Stadion miejski Wrocław
  • Skrzyzowanie w pobliżu stadionu miejskiego we Wrocławiu
  • Zastępca Komendanta miejskiego Policji we Wrocławiu