"Senior Online" - spotkanie dla seniorów już jutro o godzinie 9:00. Koniecznie wejdź w link poniżej

Data publikacji 05.11.2023
Powrót
Drukuj

Koncepcja "Senior Online", to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach naszego województwa i to w jednym czasie. Skierowany jest głównie do seniorów, a jego cel to bieżące zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje, podnosząc ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Jutro takie właśnie spotkanie odbędzie się o godz. 9.00 i prowadzić je będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa oraz uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Podczas tych spotkań policjanci zapoznają seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje, podnosząc ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy będą mieli możliwość uczestnictwa w takim spotkaniu profilaktycznym, uzyskają m.in. informacje na temat najczęściej występujących zdarzań z ich udziałem na terenie stolicy dolnego Śląska oraz powiatu wrocławskiego. Zainteresowane osoby będą mogły również zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim odpowiedzą policjanci.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z policjantami, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką społeczną w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Odbędzie się ono jutro o godzinie 9.00 w serwisie YouTube.

Link do spotkania w serwisie YouTube: https://youtube.com/live/_-QaH0HWL84?feature=share

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu