Rodzice tragicznie zmarłego Piotra Góral zapraszają na szkolenia z pierwszej pomocy
Rodzice Piotra Góral, który zmarł w wyniku wypadku drogowego, postanowili zorganizować szkolenia z pierwszej pomocy, aby zapobiec podobnym tragediom. Akcja, wspierana przez straż miejską i Uniwersytet Medyczny, odbędzie się 16 czerwca na parkingu sklepu przy ulicy Krakowskiej.
  1. Wypadek na ulicy Krakowskiej: motocyklista traci życie.
  2. Brak natychmiastowej pomocy mógł przyczynić się do zgonu.
  3. Rodzice organizują akcję edukacyjną „Widzisz – reaguj – życie jest tylko jedno”.
  4. Wydarzenie odbędzie się 16 czerwca, obejmuje szkolenia, oddawanie krwi i inne atrakcje.

1 marca na ulicy Krakowskiej doszło do tragicznego wypadku. Motocyklista, Piotr Góral, został potrącony przez samochód skręcający na parking sklepu budowlanego. Jacek Góral, ojciec zmarłego, wspomina: „Wśród ludzi, którzy znajdowali się w tym miejscu o tej porze nie było ani jednej osoby, która by mu pomogła. Która by podeszła i zobaczyła, czy żyje.”

24-letni Piotr Góral, ze złamaną ręką i krwiakiem, trafił do szpitala przy ulicy Borowskiej. Na miejscu wypadku doszło do zatrzymania akcji serca, co wymagało natychmiastowej interwencji lekarskiej. Niestety, mimo podłączenia do aparatury, po kilku dniach Piotr zmarł. „Lekarz powiedział, że gdyby ktokolwiek udzielił mu szybkiej, pierwszej pomocy przed przyjazdem służb, to nasz syn miałby szanse” – dodaje Jacek Góral.

„Widzisz – reaguj – życie jest tylko jedno”

W obliczu tej tragedii, rodzice Piotra, Dagmara i Jacek Góral, postanowili działać, by zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Dagmara Góral zainicjowała akcję edukacyjną, która ma na celu nauczenie mieszkańców podstaw pierwszej pomocy. W organizację wydarzenia włączyła się straż miejska oraz Uniwersytet Medyczny.

Wydarzenie pod hasłem „Widzisz – reaguj – życie jest tylko jedno” odbędzie się 16 czerwca w godzinach 14:00-18:00 na parkingu sklepu Leroy Merlin. Oprócz szkoleń z pierwszej pomocy, przewidziane są także inne atrakcje, takie jak oddawanie krwi w autobusie RCKiK, znakowanie rowerów, porady prawne, warsztaty dla dzieci, spotkania z radami osiedli, pokazy motocyklistów oraz koncert zespołu Damiana Szewczyka.

Jacek Góral, pracujący jako strażnik miejski od 27 lat, oraz Dagmara Góral, zatrudniona w dziale administracji, wierzą, że ich inicjatywa może uratować życie innych ludzi. „Wiadomo przecież, że pierwsze minuty są najważniejsze” – podkreśla Jacek Góral.


Wg inf z: Urząd Miasta Wrocław