Gdzie odebrać worki z piaskiem we Wrocławiu? Sprawdź aktualne lokalizacje!

2 min czytania
Gdzie odebrać worki z piaskiem we Wrocławiu? Sprawdź aktualne lokalizacje!

W obliczu nadchodzących intensywnych opadów, mieszkańcy mogą skorzystać z możliwości pobrania worków z piaskiem, aby zabezpieczyć swoje domy i posesje. Wrocławskie lokalizacje, w których można odebrać ten niezbędny materiał, są już dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

  • Gdzie można odebrać worki z piaskiem?
  • Jakie są zasady odbioru worków?
  • Dlaczego warto zabezpieczyć swoje mienie?

Gdzie można odebrać worki z piaskiem?

Wrocław przygotował kilka punktów, w których mieszkańcy mogą samodzielnie odebrać worki z piaskiem. To ważna informacja, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zabezpieczyć swoje nieruchomości przed nadmiernym zalaniem. Oto miejsca, gdzie można je znaleźć:

  • Tarczyński Arena Wrocław wjazd bramą B od Alei Śląskiej. Po przyjeździe, należy zwrócić uwagę na plandekę, która wskaże dokładne miejsce odbioru.
  • Stadion Olimpijski dostęp do worków znajduje się przy trybunie zachodniej, a wjazd możliwy jest od ul. Paderewskiego.
  • Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta punkt z workami z piaskiem znajduje się przy ul. Długiej.

Jakie są zasady odbioru worków?

Warto pamiętać, że każda osoba ma możliwość pobrania maksymalnie 20 worków z piaskiem. Odbiorcy muszą przygotować się na samodzielne załadunek materiału, co może wymagać odrobiny siły, zwłaszcza gdy mowa o większej ilości worków. Z tego powodu warto zorganizować sobie pomoc lub odpowiedni pojazd, aby transport był sprawniejszy.

Dlaczego warto zabezpieczyć swoje mienie?

Intensywne opady mogą prowadzić do poważnych problemów związanych z zalaniem. Szybkie działania w postaci zabezpieczenia okien i drzwi workami z piaskiem mogą znacząco zredukować ryzyko strat materialnych. W obliczu nadchodzących warunków atmosferycznych, zrozumienie znaczenia ochrony własnego mienia staje się kluczowe. Mieszkańcy powinni pamiętać, że lepiej jest działać prewencyjnie, niż później zmagać się z konsekwencjami braku przygotowania.

Urząd Miasta we Wrocławiu

Autor: krystian