Już 8 listopada mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną okazję zagłębić się w świat nauki podczas Nocy Politechniki Wrocławskiej. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów technologii, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę w przyjemny sposób.
- Interesujący program pełen wiedzy i zabawy
- Interaktywne atrakcje dla wszystkich
- Imponujące liczby Nocy Politechniki
Interesujący program pełen wiedzy i zabawy
Tegoroczna edycja Nocy Politechniki Wrocławskiej obfituje w różnorodne pokazy i warsztaty, które mają na celu przybliżenie uczestnikom fascynujących zagadnień. Wśród tematów znajdą się m.in. budowa mostów, tajemnice plazmy i tropienie atomów. Uczestnicy będą mieli także szansę zwiedzić komorę akustyczną, gdzie odkryją, czym są dźwięki immersyjne.
W programie nie zabraknie również wykładów prowadzonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Ich prezentacje będą dotyczyły tak różnorodnych tematów, jak sztuczna inteligencja, silniki rakietowe, wody podziemne oraz chemia włosa. W ramach wydarzenia dr Maciej Mulak, gospodarz popularnego podcastu „Fizyka bez zamulania”, opowie o genezie SMS-ów. Organizatorzy szczególnie polecają zwiedzanie multimedialnej wystawy poświęconej Wszechświatowi, która przyjechała z prestiżowego Ośrodka Badań Jądrowych CERN.
Interaktywne atrakcje dla wszystkich
W holu głównego budynku Politechniki (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27) zlokalizowany zostanie punkt informacyjny, w którym uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w „Magicznym Kole fortuny” z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto, dla miłośników fotografii przygotowano naukową fotobudkę, w której będzie można uwiecznić ten wyjątkowy wieczór.
Wszystkie zaplanowane aktywności są dostępne bezpłatnie, jednak zaleca się wcześniejsze zapisy, aby zapewnić sobie miejsce na interesujące wykłady i warsztaty.
Imponujące liczby Nocy Politechniki
Warto również wspomnieć o imponującej skali tego wydarzenia. W ramach Nocy Politechniki zaplanowano aż 95 różnorodnych wydarzeń, w tym:
- 28 wykładów,
- 26 zajęć familijnych,
- 41 warsztatów.
Łącznie przewidziano 2 870 miejsc dla odwiedzających, a sama impreza odbędzie się w 23 budynkach uczelni, przy współpracy 16 jednostek i wydziałów. To doskonała okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak wiele fascynujących tematów kryje się w nauce.
Wg inf z: Urząd Miasta we Wrocławiu