Studencka rakieta z Wrocławia wzniosła się na 500 metrów i zdobyła Czech Rocket Challenge

Studencka rakieta z Wrocławia zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie w Czechach, osiągając imponującą wysokość i wykorzystując nowoczesne technologie. To dowód na rosnącą siłę innowacji i pasji młodych inżynierów z naszego miasta!
- Wrocławscy studenci triumfują na międzynarodowej arenie rakietowej w Czechach
- Zespół z Wrocławia łączy siły trzech wydziałów i ambitne plany na przyszłość
Wrocławscy studenci triumfują na międzynarodowej arenie rakietowej w Czechach
Wrocławskie środowisko akademickie może świętować kolejny sukces – drużyna studentów Politechniki Wrocławskiej zdobyła najwyższe miejsce w kategorii studenckiej podczas Czech Rocket Challenge 2025. Ich rakieta wzniosła się na ponad 500 metrów, co jest najlepszym wynikiem spośród zespołów uniwersyteckich biorących udział w zawodach.
Co więcej, konstrukcja została wyposażona w specjalny system śledzenia ruchu, który zawierał kamerę oraz antenę do przesyłania danych na żywo. Dzięki temu rozwiązaniu organizatorzy docenili nie tylko osiągniętą wysokość, ale także zaawansowanie technologiczne projektu.
Zespół z Wrocławia łączy siły trzech wydziałów i ambitne plany na przyszłość
Wyjątkowy projekt powstał dzięki współpracy studentów z trzech różnych wydziałów: Mechanicznego, Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz Zarządzania. W skład zwycięskiej ekipy weszli Jędrzej Szczepankiewicz, Małgorzata Łukasik, Jakub Seemann oraz Joanna Król. Nieocenione wsparcie techniczne zapewnili im także Jakub Gienieczko i Dominik Korzeniowski z Wydziału Mechanicznego.
Cała inicjatywa realizowana jest w ramach programu “Gniazdo”, który ma za zadanie wprowadzić studentów w świat eksperymentalnej konstrukcji rakiet. To doskonałe przygotowanie do kolejnych wyzwań, takich jak udział w międzynarodowych zawodach organizowanych m.in. w Portugalii i Stanach Zjednoczonych przez grupę “PWr in Space”.
Na podst. Urząd Miasta Wrocław
Autor: krystian