Barwna międzynarodowa parada Lelenfant z dziećmi z siedmiu krajów we Wrocławiu

Wrocławski Rynek rozbłysnął kolorami i muzyką podczas Międzynarodowej Parady Lelenfant, która zgromadziła młodych artystów z całego świata. Barwny korowód, pełen energii i różnorodności kulturowej, przeszedł ulicami miasta, a to dopiero początek bogatego programu projektu, który łączy dzieci z wielu kontynentów.
- Przeżyj wyjątkową paradę młodych talentów na wrocławskim Rynku
- Odkryj jak Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja buduje mosty międzykontynentalne we Wrocławiu
Przeżyj wyjątkową paradę młodych talentów na wrocławskim Rynku
28 lipca o GODZINIE 18:00 spod pomnika Fredry ruszył niezwykły korowód, który przyciągnął uwagę mieszkańców Wrocławia. W barwnej paradzie wzięło udział aż 80 młodych artystów i artystek pochodzących z Rwandy, Gambii, Palestyny, USA, Włoch, Węgier oraz Polski. Trasa prowadziła przez najważniejsze punkty centrum miasta – od pomnika Fredry do Pręgierza, następnie ulicą Świdnicką aż pod Operę Wrocławską.
To wydarzenie było nie tylko okazją do prezentacji talentów i kultur z różnych stron świata, ale także manifestacją wielokulturowości i integracji poprzez sztukę.
Odkryj jak Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja buduje mosty międzykontynentalne we Wrocławiu
Projekt Lelenfant to trwający niemal trzy tygodnie cykl wydarzeń artystycznych i edukacyjnych organizowanych przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Jego uczestnikami są dzieci i młodzież z różnych kontynentów, które wspólnie tworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń i rozwijania pasji.
W programie znalazły się liczne warsztaty artystyczne oraz rodzinny Zamkowy Piknik Lelenfant, który odbył się 19 lipca w Leśnicy. Piknik oferował animacje i atrakcje dla całych rodzin, wzmacniając lokalne więzi społeczne.
Finałem projektu będzie spektakl „Wędrujące opowieści”, zaplanowany na 30 i 31 lipca w Teatrze Muzycznym Capitol. Podczas tego widowiska wystąpi aż 70 młodych artystów, prezentując muzykę, taniec oraz teatr inspirowane legendami i pieśniami z różnych zakątków świata.
- Wielojęzyczny, wielokulturowy spektakl będzie łączyć muzykę, taniec, teatr i opowieści z różnych stron świata w tym rwandyjską pieśń miłosną i legendę rdzennych Amerykanów o „Małym Króliku” - zapowiadają organizatorzy.
Na podstawie: UM Wrocław
Ostatnie Artykuły

Piknik z adopcją w tle. Na Grabiszynie psy będą szukać domów

Gustavo Minas we Wrocławiu. Zdjęcia, w których miasto dzieli się na plany

Jak czytać z dziećmi, żeby naprawdę wciągało - bezpłatne szkolenie we Wrocławiu

Czego naprawdę szukają pracodawcy poznali uczniowie z Krzyżowic

Kolejki do urzędu pod kontrolą – dane online pokazują, kiedy warto przyjść

Bolków świętuje 750 lat - Bednarek i Smolasty rozkręcą miejski jubileusz

Mistycy Dolnego Śląska wracają do rozmowy - Wrocław szykuje dwudniową konferencję

DK35 w Komorowie zmienia trasę – kierowcy pojadą po drodze tymczasowej

W Kiełczowie młodzi akrobaci i tancerze pokażą formę na wiosennym pucharze

Kury zamieszkały w pałacu. We Wrocławiu mają pomóc ludziom wracać do rytmu

Po telefonach o szybki zysk wrocławianie stracili ponad 200 tys. zł

Ranking TOP 10 najlepszych agencji SEO we Wrocławiu 2026

Felicita Vestvali wraca do głosu - w bibliotece opowieść o odwadze i wolności

Wodecki w nowej przestrzeni. Teatr Polski stawia na spokojny wieczór
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Najświętszego Imienia Jezus we Wrocławiu - kontakt, obszar, domy zakonne
- Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu - kontakt, godziny, e-usługi
- Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu - kontakt, bilety, warsztaty i dojazd
- Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Krzyki Zachód - kontakt, godziny przyjęć, właściwość
- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - bilety, godziny, dojazd i dostępność
- Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu - kontakt, bilety, zwiedzanie i dojazd
