Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odwiedzili dzieci z Przedszkola Ochronka nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego we Wrocławiu. Podczas tego spotkania funkcjonariusze rozmawiali z maluchami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Omówili m.in. o zasady poruszania się po przejściach dla pieszych oraz to jak prawidłowo zachować się w sytuacjach, które mogą stać się niebezpieczne. Mundurowi powtórzyli też z dziećmi alarmowe numery telefonów i powiedzieli im co jest najistotniejsze podczas rozmowy z operatorem policyjnym.

Podczas przeprowadzonej przez policjantów Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej z wrocławskiej komendy miejskiej prelekcji, funkcjonariusze przypominali wychowankom tej placówki zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Zarówno w sytuacji, kiedy jest włączony sygnalizator i czeka się na pojawienie zielonego światła oraz gdy samemu trzeba podjąć decyzje, kiedy jest najbardziej bezpiecznie i można przejść na drugą stronę jezdni.

Maluchy uczyły się także numerów telefonów alarmowych oraz poznawały algorytm rozmowy z dyżurnym – tak by realizujący później interwencję policjanci, mogli podjąć szybkie i skuteczne działania. Zapamiętywanie ułatwiły piosenki, chętnie śpiewane przez dzieci.

Policjanci przedstawiali przedszkolakom także sposoby zachowania się w sytuacji, gdy na chwilę zostają same w domu. Żeby nikomu nieznajomemu nie otwierały drzwi i nie rozmawiały z obcymi nawet przez domofon.

Aby jeszcze bardziej umilić spotkanie, najmłodszych odwiedził również ich policyjny przyjaciel - Komisarz Lew, z którym można było zrobić sobie zdjęcie i przybić piątkę!

Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca prawdziwego policjanta. Niektórym tak zawód ten się podobał, że zadeklarowały, iż w przyszłości też chciałyby zostać funkcjonariuszem i jeździć radiowozem.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od mundurowych elementy odblaskowe, aby po zmroku być bardziej widocznym. Wpływa to niewątpliwie na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

Za zaangażowanie i przeprowadzone spotkanie policjanci otrzymali od dzieci oraz opiekunów pisemne podziękowania w postaci pięknej laurki przedstawiającej policyjny mundur.

sierż. Monika Perec 
 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.