Może się wydawać, że szafka nocna nie należy do niezbędnych elementów wyposażenia, przez co dość często nie poświęcamy jej wiele uwagi. Tymczasem to jeden z tych mebli, który musi łączyć w sobie funkcjonalność i przytulność. W końcu sypialnia to przede wszystkim łóżko, czasem też szafa czy wygodny fotel – chcemy zatem, by reszta sprzętów do nich pasowała i była użyteczna. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich metraży. Jak wygląda idealna szafka nocna?

Nowoczesne szafki nocne

Uwielbiamy podążać za trendami i nie boimy się oryginalnych rozwiązań? Możemy zatem darować sobie tradycyjne modele szafek nocnych o nudnych kształtach i pospolitym wykończeniu. Zamiast tego zdecydujmy się na taką, która wyglądem przypomina ułożone jedna na drugiej szklane kostki. Nietypowe formy sprawią, że pomieszczenie będzie prezentowało się niezwykle nowocześnie. Lustrzane szafki nocne będą idealnie współgrały z szarymi lub białymi ścianami, zwłaszcza jeśli pozostałe dodatki utrzymamy w czarno-srebrnej kolorystyce.

Drewno nigdy nie wychodzi z mody, a przy tym wcale nie musi być zwyczajne. Zwróćmy uwagę na stolik nocny z drewnianą obudową i metalowymi nóżkami. Będzie idealnym połączeniem tradycji z najnowszymi rozwiązaniami. Jeśli wolimy bardziej surowy klimat, modele wykonane w zupełności z metalu, przypominające dawne, szkolne szafki, wpasują się do każdego industrialnego wnętrza. Jednocześnie sypialnia nabierze retro charakteru.

Zobacz pełną ofertę zona-design na stronie https://zona-design.pl/meble/szafki-nocne/

Bezpieczne pomysły – klasyczne szafki nocne

Na lampę, na telefon, na okulary, na kubek z herbatą, na książkę – z reguły to właśnie po to potrzebujemy stolika nocnego, kiedy już kładziemy się spać. Pamiętajmy zatem, że jego dopasowanie nie jest uzależnione wyłącznie od wystroju wnętrza, ale także od... wysokości łóżka. Wśród producentów możemy znaleźć szafki nocne w najróżniejszych rozmiarach. Najlepsza będzie taka, która pozwala nam swobodnie do niej sięgać, zarówno z pozycji siedzącej, jak i leżącej. Zanim wobec tego dokonamy zakupu, powinniśmy dokładnie sprawdzić wymiary i dopasować je do swoich potrzeb.

Jak dopasować szafkę nocną do sypialni?

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy stolik nocny wpasuje się do wybranej aranżacji, postawmy na klasykę. Biała szafka nocna będzie dobrze się prezentowała w większości sypialni, podobnie zresztą jak drewniana, w końcu drewno słynie ze swojej naturalności. Pamiętajmy jednocześnie, że wcale nie musimy utrzymywać jednolitości kolorów. Nawet jeśli inne meble w sypialni są czarne, to szafka nocna może mieć jasną barwę – pozwoli to zresztą na przełamanie uczucia przytłoczenia, które mogą wywoływać zbyt ciemne odcienie.

Podstawa: przechowywanie

Stolik nocny to nie tylko zgrabne, stabilne nóżki i niewielki blat. Jeśli nasza sypialnia nie należy do największych i korzystamy z każdej dostępnej przestrzeni, by przechowywać jakieś drobiazgi, to również i szafka nocna może pełnić takie zadanie. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na modele z wieloma szufladami, które pozwolą nam na uporządkowanie wszystkich rzeczy. Całkiem niezłym pomysłem są także szafki z pojedynczą półką na górze oraz z dolną podstawką, znajdującą się niemal przy podłodze. W ten sposób najpotrzebniejsze przedmioty mogą znaleźć się na wierzchu, zaś dół wykorzystamy na dekorację, np. na figurkę czy wazon.