Wrocławscy policjanci w tym niełatwym dla wszystkich czasie, codzienne przystępują do służby i z pełnym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki. Działają przestrzegając jednocześnie wzmożonych procedur bezpieczeństwa. Kontrolują osoby objęte kwarantanną i monitorują, czy nie potrzebują pomocy oraz stosują się do zaleceń. Mundurowi realizują też interwencje zgłaszane przez mieszkańców miasta i powiatu, zatrzymują sprawców przestępstw oraz wykroczeń, a także wykonują szereg działań operacyjnych. Priorytetem są jednak działania pomocowe i zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa, a w tych czynnościach już od kilku dni, funkcjonariuszy wspierają Żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dzisiejsza doba to 211 interwencji, które zrealizowali policjanci na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze zatrzymali też na gorącym uczynku 6 podejrzanych, a także namierzyli 2 poszukiwanych. Mundurowi, w tym niełatwym dla nas wszystkich momencie, nieprzerwalnie realizują także działania pomocowe dla osób potrzebujących. Gdy wszyscy starają się ograniczać do minimum opuszczanie swoich domów, policjanci codziennie wyjeżdżają do służby, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Wrocławscy policjanci prowadzą również czynności wspomagające dla służb sanitarnych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Zadania funkcjonariusze muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych.

Od kilku dni, działania policjantów wspierają Żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

 

 

Powiązane wiadomości