Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Bądź eko w pracy

Starasz się troszczyć o dobro naszej planety? Sprawdź, jak robić to skutecznie w miejscu pracy.

Dbanie o środowisko naturalne to obowiązek każdego mieszkańca ziemi. Niestety niewielu obywateli bierze sobie do serca zagrożenia płynące między innymi z nadmiaru produkowanych śmieci. Wiele osób jest zdania, że ich działania niczego nie zmienią, rzecz jasna takie myślenie jest błędne. Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków, nawet błahe rzeczy mogą mieć ogromne znaczenie dla dobra ziemi. Starasz się być eko na co dzień, lecz w pracy dajesz za wygraną? To błąd, w pracy również możesz zatroszczyć się o środowisko naturalne.

Eko w domu i w pracy

Istnieje wiele sposobów na to, by ulżyć naszej planecie. Niestety wiele osób przestrzegających na co dzień zasad ekologii, odpuszcza sobie troskę o środowisko w pracy. Troszczyć się o ziemię, możemy w każdym miejscu, również tam, gdzie mamy za zadanie skupić się na obowiązkach służbowych. Bycie eko w pracy, jest łatwiejsze niż myślisz, co dobrego możesz zrobić dla naszej planety?

  • Kawa w pracy? Zrezygnuj z jednorazowych kubków – jedyna możliwość napicia się gorącej kawy w miejscu pracy, to automaty z jednorazowymi kubkami? Zaopatrz się w termos i przynoś swój ulubiony napój z domu.
  • Lunch box zamiast zamawiania posiłku z restauracji – przygotowując lunch box, zatroszczysz się nie tylko o zdrowie, ale też o czystość środowiska.
  • Gaś światło, wychodząc z pomieszczenia – wychodzisz z toalety lub gabinetu? Pamiętaj o zgaszeniu światła, nie zajmie ci to wiele czasu, a zrobisz coś dobrego dla ziemi.
  • Dojeżdżasz do pracy? Postaw na komunikację miejską zamiast samochodu.
  • Zainwestuj w wielorazową butelkę na wodę pitną.

Praca to miejsce, w którym przy odrobinie chęci możemy bez trudu zadbać o naszą planetę, przy okazji oszczędzając też pieniądze. Wielorazowa butelka na wodę wydaje się sporym wydatkiem, jednak szybko się zwróci, a my nie będziemy zanieczyszczać planety tonami zbędnego plastiku. Oszczędzić pieniądze i zadbać o środowiskowo, możemy rezygnując z kupna kawy w pracy, zamiast tego przygotowujmy napój w domu i przynieśmy go do biura w termosie.