Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Panele LVT – czym są i kto je oferuje?

Pomimo tego, że panele LVT cieszą się dużą popularnością, to wciąż wielu z nas nie wie, z czym dokładnie mamy do czynienia. Czym są panele LVT? Co skrywa się pod ich nazwą? Kto oferuje tego typu rozwiązania? Sprawdzamy!

Panele LVT – co to takiego?

Panele winylowe zwane również panelami LVT (Luxury Vinyl Tiles) to nowoczesny typ podłogi o ciekawym wzornictwie. Na pierwszy rzut oka panele lvt przypominają materiały naturalne, bardzo wiernie odwzorowując strukturę drewna, czy kamienia. Produkty tego typu łączą w sobie praktyczność, efektowny wygląd oraz bardzo dobre właściwości. Panele winylowe są odporne na uszkodzenia, zabrudzenia oraz promienie UV. To jednak nie wszystko, ponieważ są one odporne na wodę, więc sprawdzają się również w nieco trudniejszych warunkach, w tym również w kuchni, czy w łazience. Warto również wspomnieć, że panele winylowe cechuje wysokie przewodzenie ciepła, więc sprawdzą się również w przypadku ogrzewania podłogowego.

Panele LVT – kto je oferuje?

Kto może zaoferować nam panele LVT? Gdzie może się zgłosić, gdy będziemy chcieli nabyć panele LVT? Jak już wspomnieliśmy, panele winylowe cieszą się dużą popularnością, więc to sprawiło, że również na rynku zaczęło przybywać firm zajmujących się sprzedażą paneli LVT. Z pewnością tego typu produktów możemy szukać w punktach oferujących różnego typu rodzaje okładziny podłogowych. Co ciekawe, niektóre z tych punktów działają nawet w sieci, więc również bez wychodzenia z domu można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.