Dieta pudełkowa to w najprostszym ujęciu abonament, który daje nam możliwość codziennego i trwającego przez okres, który opłacimy, korzystania z posiłków, które będą odpowiadały planowi, jaki sami, lub też z pomocą dietetyka, wybierzemy. Posiłki będą o wybranej porze trafiały prosto pod nasze drzwi o porze, o której będziemy chcieli.

W praktyce jest to możliwość zjedzenia pysznych i świetnie zbilansowanych posiłków bez martwienia się o ich przygotowanie. Wykupując abonament, zrzucamy sobie z barków kłopoty związane z codziennym gotowaniem, a także obliczaniem makroskładników i kalorii - wszystko jest zrobione za nas.

Całość dostarczona jest do nas szczelnie zapakowana i często gotowa do spożycia wprost z pudełka. Dodatkowo dania będą dokładnie opisane, byśmy mieli pewność, że zawierają w sobie dokładnie to, na co umówiliśmy się z dostawcą.

Umówmy się też, że nie każdy jest wytrwałym kucharzem szalejącym w kuchni i wyruszającym w gastronomiczne wyprawy. Niektórzy nie mają po prostu czasu, talentu lub chęci na gotowanie i dzięki diecie pudełkowej nie są skazani na chodzenie do restauracji, lub zamawianie codziennie jedzenia. Potrawy dostarczane w ramach fit diety na dowóz są nie tylko zdrowe, ale i zróżnicowane i smaczne!

Czy fit catering pozwala mi na wprowadzanie zmian w diecie?

Aby dokonać zmian w swoim planie żywieniowym, porozmawiaj z firmą, która dostarcza Ci posiłki. Wiadomo, że nasze zapotrzebowanie kaloryczne zmienia się, szczególnie jeśli jesteśmy sportowcami i zaczynamy na przykład okres redukcji.

Modyfikacji ulec może nie tylko kaloryczność zamawianych przez nas zestawów, ale również i ich zawartość. Możliwości, którymi możemy się kierować przy wyborze diety pudełkowej jest mnóstwo. Co jeśli jednak mamy wybrany wariant mięsny, lub z nabiałem, a okazuje się, że chcemy zrezygnować z tych składników? Wystarczy poinformować o zmianach odpowiednie osoby.

Pamiętaj, by nie wprowadzać drastycznych zmian w swoim żywieniu bez konsultacji z dietetykiem. Tyczy się to w szczególności manipulowania kalorycznością. Wykwalifikowany specjalista pomoże Ci dobrać odpowiednie proporcje i powie Ci, jak dużo kalorii przyjmowanych każdego dnia będzie odpowiednią dla Ciebie ilością.

Warianty diety z dostawą do domu

Ile osób, tyle preferencji w zakresie żywienia. Chodzi tu nie tylko o konkretne składniki, czy dania i preferencje w ich względzie. Chodzi tu także o wielkości porcji i ilość posiłków, proporcje makroskładników i bilans kaloryczny, a także wszelkie ograniczenia żywieniowe wynikające z przekonań, czy też zdrowia.

Coraz większą popularnością cieszą się zestawy jarskie, beznabiałowe, czy w zupełności wegańskie. Catering dietetyczny np. z https://bedietcatering.pl/wroclaw/ to świetna okazja, by spróbować po prostu wielu wyjątkowych dań wegańskich i wegetariańskich, bez konieczności przygotowywania.

Podobną kwestię stanowią diety dostosowane do osób cierpiących na różne schorzenia lub zaburzenia. Wyspecjalizowana kadra dobiera posiłki tak, by nawet na przykład pacjenci onkologiczni, czy cierpiący na kłopoty z tarczycą znaleźli coś dla siebie.

Nutritionist desk with healthy fruit, juice and measuring tape. Dietitian working on diet plan. Weight loss and right nutrition concept