Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Księgowość Wrocław – co jest ważne, kiedy wybierasz biuro księgowe we Wrocławiu?

Jednym z pierwszych kroków każdego początkującego przedsiębiorcy, jest znalezienie biura rachunkowego, które będzie prowadzić jego księgowość, a także pomoże w wyborze korzystnej formy opodatkowania. I wiemy, że niełatwo jest znaleźć odpowiedniego specjalistę, dlatego podpowiadamy, co jest ważne, gdy wybierasz biuro księgowe we Wrocławiu.

Kompetencje i doświadczenie księgowego

Kluczową kwestią jest to, aby specjalista, który zajmie się księgowością w twojej firmie, posiadał niezbędne kompetencje. A więc w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy biuro rachunkowe posiada aktualny certyfikat księgowy nadany przez Ministra Finansów. Oczywiście, nie jest to gwarancją tego, że trafisz na dobrego księgowego, ale jest jeszcze drugi aspekt – doświadczenie. Od ilu lat pracuje w tej branży? W czym się specjalizuje? Tutaj radzimy jedynie uważać na jedną rzecz – zwykle sprawdza się, kiedy powstało biuro rachunkowe, a przecież może być ono założone przez eksperta, który wcześniej przez wiele lat pracował dla kogoś.

Oferta biura księgowego

Kolejną kwestią jest zakres oferty. Najczęściej to księgowość oraz kadry i płace, aczkolwiek obecnie coraz więcej biur oferuje dodatkowe usługi, takie jak doradztwo biznesowe i podatkowe, pomoc w pozyskaniu dotacji oraz pomoc w zakładaniu/przekształcaniu/zamykaniu firm. Księgowość we Wrocławiu z biurem rachunkowym Datan to szeroki zakres współpracy, dzięki czemu księgowi mogą podejść w sposób kompleksowy do problemów i potrzeb twojego biznesu.

Dodatkowo im szersza oferta, tym mniejsze ryzyko, że wraz z rozwojem firmy, usługi księgowego zaczną być dla ciebie niewystarczające.

Sposób komunikacji z biurem rachunkowym

To, co jeszcze jest ważne, to sposób komunikacji, dostarczania dokumentów do biura rachunkowego. Najczęściej możliwa jest komunikacja mailowa, telefoniczna, a kopie dokumentów przesyła się mailem lub za pośrednictwem systemów do zarządzania dokumentami. Ważne jest, aby sposób komunikacji był wygodny dla ciebie, bezproblemowy. Nie bez znaczenia ma też fakt, jak szybko możesz oczekiwać na odpowiedź...

Księgowość a bezpieczeństwo

Sprawdzone, profesjonalne biura rachunkowe często dodatkowo wykupują polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Jej koszt nie jest mały, dlatego nie każdy się na nią decyduje. A czemu jest to takie ważne? Ponieważ ten rodzaj polisy chroni klientów przed błędami biura księgowego.

Biuro księgowe we Wrocławiu – lokalizacja

Biorąc pod uwagę, że obecnie większość dokumentów przesyłanych jest drogą elektroniczną, a komunikacja odbywa się telefonicznie lub przez internet, teoretycznie lokalizacja biura księgowego nie powinna mieć większego znaczenia. Tak naprawdę możesz podjąć bardzo satysfakcjonującą współpracę z księgowym z drugiego końca Polski, tylko, czy zawsze to będzie korzystne? Niekoniecznie.

Często jest tak, że dokumenty, które trzeba dostarczyć w formie oryginalnej, przedsiębiorcy wolą przekazać osobiście, niż wysyłać pocztą/kurierem. Nierzadko jest też tak, że robią to na ostatnią chwilę i już nie mają czasu na wysyłkę. Ponadto, jeśli biuro znajduje się w twojej okolicy (najczęściej w tym samym mieście), łatwiej będzie podjechać do jego siedziby, aby omówić kluczowe dla twojego biznesu kwestie, czy znaleźć korzystniejsze rozwiązania finansowe. Dlatego naszym zdaniem lokalizacja ma znaczenie i warto wybierać specjalistów, z którymi łatwo będzie się skontaktować osobiście.