Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Idealny krem do rąk na zimę. Na co zwrócić uwagę

Wiele osób w okresie zimowym zmaga się z nasilonym problemem przesuszonych i szorstkich dłoni. Zarówno zimą, jak i w cieplejsze pory roku nasze dłonie są niezwykle mocno narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Nie tylko posługujemy się nimi podczas wykonywania różnych prac, co naraża je na uszkodzenia mechaniczne, ale także są one częścią ciała, którą myjemy najczęściej.

Jeżeli nasze mydło zawiera silne substancje myjące, wysuszający alkohol lub szkodliwe konserwanty, skóra naszych dłoni podczas każdego mycia traci swoją naturalną barierę ochronną. Aby temu zapobiec warto zainteresować się zmianą kosmetyku na taki, który będzie miał bardziej naturalny i przyjazny dla skóry skład. Warto także pamiętać o rękawiczkach. W okresie jesienno-zimowym niestety prawdopodobnie to nie wystarczy. Warto wówczas wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji naturalne, nawilżające kremy do dłoni.

Jaki krem wybrać?

Zanim zdecydujemy się jaki krem pielęgnacyjny wybrać, warto przyjrzeć się dokładnie etykietkom umieszczonym z tyłu opakowania. Bardzo istotne jest rozpoznanie funkcji różnych składników aktywnych. Zimowy krem do dłoni powinien mieć zarówno właściwości nawilżające, jak i regenerujące dla skóry. Niezwykle istotnym składnikiem naturalnych kremów do rąk są tzw. emolienty. Należą do nich m.in. oleje, masła i woski. Pozwalają one zatrzymać wodę w naskórku, co sprawia, ze skóra nie traci dostarczonego nawilżenia. Funkcję tę pełni często wosk pszczeli, masło kakaowe lub masło shea. Bardzo często do kremu są dodawane również oleje, które natłuszczają skórę i mają za zadanie ją chronić. Przykładem olejów, jakie można znaleźć w kremach jest olej jojoba, olej kokosowy, olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów. Najlepsze są oleje nierafinowane, tłoczone na zimno, gdyż w ten sposób mogą one zachować wszystkie cenne składniki. Zobacz również artykuł na temat - Przepis na gładkie dłonie – poznaj naturalne składniki, na które warto zwrócić uwagę

W kremach do rąk warto szukać także różnych witamin. Najczęściej spotykana w kosmetykach jest witamina E, która ma ochronne działanie na lipidy zawarte w skórze, dzięki czemu zwiększa zdolność wiązania wody. Dobroczynny wpływ na skórę dłoni mogą mieć także witaminy A, D czy C. Co więcej, naturalne kosmetyki mogą zwierać również wyciągi i ekstrakty roślinne, które nie tylko nadają kosmetykom piękne zapachy, ale także zapewniają dodatkowe, korzystne działanie.