Konsul Francji odwiedził Komendę Miejską Policji we Wrocławiu - zapowiedź nowych standardów współpracy

FOT. Policja Wrocław
W gabinecie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu gość z Francji rozmawiał o dalszej współpracy służb po obu stronach. Spotkanie skupiło się na wymianie doświadczeń i planach na kolejne lata. Atmosfera była opisana jako otwarta i konstruktywna.
Jak podaje Policja:
“Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Rafał Siczek wspólnie ze swoim zastępcą mł. insp. Sławomirem Kukuś gościli wczoraj Konsula Honorowego Francji Pana Didier Guisy.”
Policja informuje, że rozmowy dotyczyły dotychczasowych doświadczeń we współpracy polsko-francuskiej oraz przedstawienia planów na kolejne lata. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - padły propozycje kontynuacji wymiany doświadczeń między instytucjami.
Rozmowy obejmowały również kwestie dalszego rozwijania wspólnych działań ukierunkowanych na wzmacnianie bezpieczeństwa. Jak podano, wizyta przebiegła “w atmosferze otwartości i wzajemnego zrozumienia” i ma służyć budowaniu mechanizmów reagowania na współczesne zagrożenia.
Wizyta daje sygnał, że wymiana doświadczeń może zostać rozszerzona i przełożona na stałe formy współpracy - o ile rozmowy przeniosą się na konkretne projekty.
na podstawie: Policja Wrocław.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Wrocław). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Policja szuka świadków zdarzenia przy ulicy Sopockiej

Animacje z czołówki „Rozdzielenia” pojawią się na kamienicach Nadodrza

Zakaz nad Bobrem pozostaje. Są nowe wyniki badań i zawiadomienie do prokuratury

Pod ulicą Bożego Ciała znaleziono ślady XV-wiecznego budynku

Wysokie zagrożenie pożarowe we Wrocławiu. Ściółka jest jak wiór

Drewniany tor i zawody rangi mistrzowskiej. Welodrom czeka modernizacja

Nocne rozbiórki i tymczasowy przystanek. Rusza remont Alei Wiśniowej

Atrakcje tuż za Wrocławiem wychodzą do mieszkańców. Perły ruszyły w region

Wrocław ma najstarsze słonice w Europie. Ich historia wciąż porusza

Manchester United i AC Milan we Wrocławiu. Co czeka kibiców

Sportowa rywalizacja i nagrody. Rajd Sołtysa dotarł do Kątów Wrocławskich

Perseidy nad Wrocławiem. Gdzie szukać ciemnego nieba i najlepszych widoków

Rondo w Bolesławcu zmieni układ. Nad Bobrem zaczyna się kolejny etap prac

Szczepin szuka zdjęć sprzed lat. Powstaje osiedlowe archiwum
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu - bilety, godziny, dojazd i dostępność
- Sąd Okręgowy we Wrocławiu - kontakt, wydziały, godziny i sprawy online
- Przychodnia Kozanów we Wrocławiu - kontakt, rejestracja i poradnie specjalistyczne
- Parafia św. Karola Boromeusza we Wrocławiu - kontakt, kancelaria, zasięg parafii
- Tarczyński Arena Wrocław - kontakt, dojazd, zwiedzanie i atrakcje
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu - msze, kancelaria, sakramenty
