Wirtualne biuro - doskonałe rozwiązanie dla freelancerów

2 min czytania

Wirtualne biuro - doskonałe rozwiązanie dla freelancerów

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to często wymóg zleceniodawców, którzy wolą wystawiać faktury na podmiot gospodarcze. Stąd też coraz więcej osób zakłada działalność gospodarczą. Przy jej rejestrowaniu konieczne jest podanie adresu, pod którym będzie prowadzona. Z pomocą przychodzi wirtualne biuro, które zapewnia adres wszystkim freelancerom, lecz nie tylko.

Pracuj gdzie chcesz

Własna działalność gospodarcza wiąże się z wieloma korzyściami - przede wszystkim możemy pracować na własny rachunek, kiedy chcemy i gdzie chcemy. Nie ma sztywno wytyczonych godzin pracy ani obowiązku stawiania się w biurze. Freelancerzy chętnie z tej opcji korzystają i pracują najczęściej u siebie w domu. Niemniej jednak niewiele osób chce rejestrować działalność pod domowym adresem. Wiąże się to z niekorzystnymi interpretacjami podatkowymi, ale przede wszystkim tym, że nasz adres figuruje w publicznych rejestrach. Stąd też o wiele lepiej skorzystać z usług wirtualnego biura, pod którego adresem można zarejestrować swoją działalność gospodarczą.

Wirtualne biuro istnieje

Większości wydaje się, że wirtualne biuro istnieje jedynie na papierze. Nie jest to prawda - w takim wypadku nie dawałoby ono możliwości rejestrowania adresu działalności gospodarczej. Biuro wirtualne w Warszawie to realne miejsce, z którego można, ale wcale nie trzeba korzystać. Jak to działa? Otóż w wirtualnym biurze można spokojnie usiąść i popracować, spotkać się z klientem czy odebrać pocztę. Możliwe jest również zlecenie prowadzenia poczty elektronicznej, archiwizacji dokumentów, czy nawet prowadzenia spraw księgowych. Wszystko jednak zależy od oferty konkretnego biura wirtualnego. Niemniej jednak decydując się na nie można naprawdę wiele spraw załatwić w jednym miejscu. Wirtualne biura najczęściej znajdują się w dużych miastach, choć nie tylko. Coraz częściej powstają one także w mniejszych miejscowościach, jako odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Być może nie są one aż tak duże i spektakularne, jednak potrzebne i użyteczne.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Cena za wynajem wirtualnego biura jest bardzo różna - zależy przede wszystkim od miasta oraz dodatkowych usług, na jakie się zdecydujemy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile zapłaci przedsiębiorca za usługi wirtualnego biura. Niektóre z nich oferują bardzo atrakcyjne ceny, bo już od 100-200 zł miesięcznie. Jest to jednak pakiet podstawowy, który nie zawiera dużej ilości usług. Za około 500-1000 zł miesięcznie możemy mieć znacznie więcej usług świadczonych w jednym miejscu. Bez względu na to, jaki pakiet wybierzemy, zaoszczędzimy sporo pieniędzy w porównaniu do powierzchni biurowej, jaką musielibyśmy wynająć we własnym zakresie.

Zaoszczędzimy również w stosunku do tego, jakbyśmy zarejestrowali działalność w domu. Chodzi bowiem o kwestie podatkowe, szczególnie w kontekście podatku dochodowego oraz VAT. Usługi wirtualnego biura mogą stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodów, zatem zmniejszają podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym.

Autor: Zewnętrzny materiał partnerski

faktywroclaw_kf