Od tego miesiąca w artystycznych planach, firmowanych przez Instytut Jerzego Grotowskiego, znajdujemy kategorię: wydarzenie w formie hybrydowej – czyli odbywające się z udziałem publiczności w jednej z przestrzeni i transmitowane na żywo na Facebooku.
Instytucje kultury starają się jak najbardziej elastycznie, a także kreatywnie odnajdywać się w pandemicznym lockdownie. Wiele planów artystycznych musiało zawisnąć na kołku, części wydarzeń zmieniono terminy, inne udaje się realizować, ale głównie z wykorzystaniem internetu.
Nie inaczej jest w przypadku działalności Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Program ośrodka musiał zostać zmodyfikowany. Jest aktualizowany na bieżąco. Na dziś to, co prezentujemy poniżej, na razie w kwietniu ma dojść do skutku.
Zwracamy też uwagę na nowe warunki, sprzyjające prezentacji artystycznych przedsięwzięć większej liczbie widzów w jednym czasie – w kalendarium Instytutu przy niektórych wydarzeniach znajdziemy określenie: forma hybrydowa. Oznacza to, że publiczność albo będzie bezpośrednim uczestnikiem wydarzenia, albo zobaczy je w tej samej chwili na Facebooku.
Taką formę hybrydową mają:

Spiski życiowe, spotkanie z Wacławem Sobaszkiem
Spotkania Wydarzenie online
W kwietniowym repertuarze Instytutu Grotowskiego ciągle aktualne są poza tym:

„Żywe kultury teatru”. Część I: „108 kostek cukru” i „Przyjemne i użyteczne. O seksie”
Spektakl Piekarnia – Instytut Grotowskiego

„Żywe kultury teatru”. Część II: „Pani Moru” i „Kumulacja”
Spektakl Piekarnia – Instytut Grotowskiego

Święto wiosny
Teatr tańca / Spektakl Piekarnia – Instytut Grotowskiego