Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Lot balonem – idealny pomysł na wyjątkowy prezent!

Nie masz pomysłu na prezent dla bliskiej Ci osoby? Masz dość nudnych i oklepanych podarunków? Wybierz wyjątkowy prezent pełen emocji jaki jest lot balonem. To doskonały pomysł na prezent dla Młodej Pary, chłopaka, przyjaciółki, czy rodziców. Zapewnia niesamowite przeżycia i na długo pozostanie w pamięci. Co warto wiedzieć o locie balonem? I komu warto podarować taki prezent?

Lot balonem – co warto wiedzieć?

Lot balonem od https://www.prezentzycia.pl/pl/o/lot-balonem to możliwość przeżycia niezapomnianych chwil w towarzystwie najbliższej osoby. Przelot odbywa się pod okiem doświadczonego pilota, który zapewnia bezpieczeństwo podróżującym. Co ważne, lot odbywa się tylko jeśli warunki pogodowe są do tego odpowiednie, może się więc zdarzyć, że zaplanowaną datę lotu będzie trzeba przełożyć. Jednak jest to ważne ze względu na bezpieczeństwo. Poza tym przelot w pochmurny, deszczowy dzień nie sprawi tak wielkiej przyjemności i nie zapewni cudownych widoków. Zimą można latać przez cały dzień, natomiast latem loty odbywają się wczesnym rankiem i późnym popołudniem, dzięki czemu stanowią prawdziwą przyjemność. Sam lot balonem zapewnia bowiem niesamowite wrażenia i jest wspaniałym sposobem na zwiedzenie okolicy i spojrzenie na znajome miejsca z zupełnie innej perspektywy. Lot trwa zazwyczaj około godziny, a balon może się unieść nawet na wysokość 2000 metrów, jednak standardowo loty odbywają się na wysokości od 300 do 1000 metrów zapewniając wspaniałe, rozległe widoki, które zapierają dech w piersiach. Ogromnym plusem lotu balonem jest poczucie przestrzeni i wolności – w koszu wiklinowym nie ma żadnych barier ani ścian, które oddzielałyby podróżujących od niesamowitych widoków. Takie przeżycia warto dzielić z bliską osobą, dlatego loty organizowane są dla par i grup. Wrażenia z takiego lotu pozostają z podróżującymi na zawsze

Komu warto podarować lot balonem?

Lot balonem to wyjątkowy prezent pełen emocji, który spodoba się każdej osobie. Dzięki spokojnemu tempu, stabilności podróżujących i wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa (loty balonem są jednym z najbezpieczniejszych środków transportu) korzystają z nich nawet osoby z lękiem wysokości. Dlatego lot balonem to doskonały pomysł na prezent niezależnie od okazji i tego kogo chcemy obdarować. Jednak trzeba przyznać, że najlepiej sprawdza się jako upominek dla osób lubiących silne emocje. Ze względu na to, że lot balonem jest bardzo romantycznym przeżyciem, warto podarować go Młodej Parze z okazji ślubu. To także wspaniały sposób na uczczenie rocznicy ślubu i spędzenie wspaniałych chwil w podniebnych przestworzach we dwoje.

Jak przygotować się do lotu balonem?

Jak wspomniano wcześniej, sam lot trwa około godziny, jednak należy zarezerwować sobie na tą przygodę około 3 – 4 godzin czasu, gdyż podróżujący biorą czynny udział w przygotowywaniu balonu oraz jego składaniu, co jest dodatkową atrakcją. Strój na lot balonem nie wymaga specjalnych przygotowań i można lecieć właściwie we wszystkim, ale najlepiej ubrać się tak, żeby czuć się swobodnie. Podczas lotu można liczyć na ciekawe opowieści pilota, a sama podróż przebiega spokojnie, co w połączeniu ze wspaniałymi widokami zapewnia niesamowity relaks.