Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Lista polecanych adwokatów od rozwodu z Wrocławia i okolic

Zgodnie z definicją, rozwód jest rozwiązaniem ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Decyzja o rozwodzie podejmowana jest z bardzo różnych powodów, przy czym sąd musi uznać je za słuszne. Zakończyć swoje małżeństwo chcą ludzie w różnym wieku, a okoliczności rozstania są mniej lub bardziej burzliwe. Aby cały proces przebiegł możliwie jak najszybciej i zgodnie z naszą myślą, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie doświadczonego adwokata od rozwodów.

Lista polecanych adwokatów od rozwodu z Wrocławia i okolic

Rozwód z pomocą doświadczonego adwokata jest zazwyczaj dużo prostszy i szybszy, dlatego warto zatrudnić prawnika, który na co dzień zajmuje się tego typu sprawami. We Wrocławiu i okolicach wśród polecanych specjalistów znajduje się kilka kancelarii.

1. Kancelaria adwokacka Dagmara Jurkiewicz-Hajduk

Adwokat od rozwodu z Wrocławia to Dagmara Jurkiewicz-Hajduk, czyli prawniczka z dużym doświadczeniem w takich sprawach, jak separacje, rozwody, walka o alimenty i kontakty z dzieckiem. W jej kancelarii pomoc znajdą także osoby, które mają problem ze spadkiem, zachowkiem, czy dziedziczeniem.

2. Adwokat Justyna Łabentowicz Kancelaria Adwokacka Wrocław

Ta kancelaria udziela wsparcia zarówno w sprawach cywilnych (w tym spadkowych), jak i w karnych. Bez wahania możemy udać się tam, chcąc uzyskać pomoc w takich kwestiach, jak rozwód, alimenty, podział majątku, czy ustalenie opieki nad dziećmi.

3. Kancelaria Radcy Prawnego Paula Serweta-Dęga

Pani mecenas Paula Serweta-Dęga zajmuje się sporami prawnymi, obsługą prawną firm, a także mediacjami. Tak szeroki wachlarz usług świadczy o szerokiej wiedzy i bogatym doświadczeniu. Sprawy rozwodowe i alimenty również należą do jej specjalności. W swojej kancelarii obsługuje klientów z Wrocławia i całej Polski.

4. Kancelaria Spraw Rozwodowych i Rodzinnych

Szukając pomocy we wszelkiego rodzaju sprawach rodzinnych i opiekuńczych, w tym o alimenty, dotyczących władzy rodzicielskiej, czy ustalenia bądź zaprzeczenia ojcostwa, warto zwrócić się do tej wrocławskiej kancelarii. Jej założycielką jest radca prawny Joanna Olszewska-Bilska, która posiada specjalistyczne wyszkolenie w zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego, będące gwarancją fachowości, rzetelności i trafności wydawanych opinii i udzielanych porad.

5. Adwokat Marta Olejnik-Hejne

Kancelaria ta koncentruje się głównie na sprawach z zakresu prawa rodzinnego i cywilnego (m.in. spadki, zniesienie współwłasności). Tak wąska specjalizacja daje gwarancję empatii, dyskrecji i dostępności. Natomiast wiedza i doświadczenie pozwalają na rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień i problemów związanych z różnymi dziedzinami prawa.

Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku rozwodowego do sądu?

Jest kilka istotnych kwestii, o których należy wiedzieć w momencie podejmowania decyzji o zakończeniu swojego małżeństwa. Przede wszystkim istnieją dwa typy rozwodów: - z orzeczeniem o winie, - bez orzekania o winie. W pierwszym przypadku małżeństwo dobiega końca z winy jednego lub obojga małżonków, a sąd może zasądzić alimenty od osoby, przez którą ustaje związek małżeński na korzyść poszkodowanej osoby. W sytuacji, gdy do rozwodu dochodzi za porozumieniem stron (czyli bez orzekania o winie), małżonkowie zrzekają się praw roszczeniowych w stosunku do drugiej osoby. Sąd może odmówić udzielenia rozwodu, nawet w przypadku zaistnienia wszystkich przesłanek, jeśli z jego powodu ucierpiałoby dobro małoletnich dzieci.