Funkcjonariusze z Krzyków wzięli udział w festynie. W trakcie tego wydarzenia mundurowi promowali zawód policjanta, znakowali jednoślady, a także rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 12.06.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

4 czerwca policjanci z komisariatu na Krzykach zostali zaproszeni do udziału w festynie zorganizowanym na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 21 przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu. W trakcie sobotniej imprezy każdy z uczestników pikniku miał możliwość osobiście porozmawiać z mundurowymi, a Ci którzy przyjechali rowerami mogli skorzystać z możliwości ich oznakowania. Funkcjonariusze udzielali istotnych wskazówek nie tylko w tematach rowerowych, ale też i prewencji kryminalnej, w tym o szeroko pojętym bezpieczeństwie seniorów.

Jednym z punktów festynu była możliwość oznakowania roweru. Przy okazji spotkania z mieszkańcami mundurowi  z komisariatu na wrocławskich Krzykach skorzystali z możliwości, aby porozmawiać o ich problemach i troskach oraz opowiedzieć, jak wygląda policyjna praca i przypomnieć, że to właśnie do funkcjonariuszy w granatowych mundurach należy się zgłosić, jeśli potrzebna jest pomoc.

Działania policjantów prowadzone były w ramach większej akcji pn. „Twój rower-twoja własność”. W ciągu zaledwie kilku godzin funkcjonariusze wprowadzili do systemu, a także zabezpieczyli specjalnymi naklejkami 23 jednoślady. Dzięki temu właściciele rowerów mogą czuć się bezpieczniej. Nie zwalnia to ich jednak z odpowiedniego zabezpieczenia swojego mienia.

Policjanci przypominali, że warto zainwestować w dobrej jakości, atestowane zapięcia rowerowe. Nie w najtańsze linki, które najczęściej mają działanie jedynie psychologiczne - a w mocne U-lock’i, które faktycznie uniemożliwią kradzież naszej własności. Niestety, ale nawet chwilowe pozostawienie roweru bez nadzoru i zabezpieczenia może skutkować jego utratą.

Funkcjonariusze wykorzystali czas potrzebny na znakowanie jednośladów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie i odpowiedzieć na liczne pytania nurtujące mieszkańców Wrocławia, którzy licznie przybyli na festyn. Rzadko bowiem bywają okazje, aby w spokojnej atmosferze zapytać o niektóre przepisy prawa, czy rady dotyczące bezpieczeństwa. Mundurowi ze Ślężnej odpowiadali na każde z pytań i podpowiadali m.in. jak uniknąć oszustów działających metodami „na wnuczka” lub „na policjanta”, których ofiarami padają najczęściej starsze osoby. Policjanci spotkali się z zainteresowaniem młodzieży służbami mundurowymi, dlatego chętnie opowiedzieli jak wygląda proces rekrutacji oraz dalsza kariera w naszych szeregach.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Umundurowani funkcjonariusze w tracie znakowania rowerów
  • Umundurowani funkcjonariusze w tracie znakowania rowerów
  • Umundurowani funkcjonariusze w tracie znakowania rowerów