Oświadczenie w sprawie interwencji wobec osoby podejrzanej o kradzież rozbójniczą i uszkodzenie mienia w jednym ze sklepów na terenie Wrocławia

Data publikacji 01.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Wrocławscy policjanci 26 maja 2022 roku otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży alkoholu w jednym z marketów, gdzie sprawcą miała być osoba skrajnie awanturująca się, która szarpała się ze sprzedawczynią oraz mężczyzną chcącym pomóc w jej ujęciu. Zgłoszenie to potwierdzono i zatrzymano osobę w wieku 22 lat, którą zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz procedurami przewieziono do szpitala, w celu konsultacji pod kątem stanu zdrowia w jakim się znajdowała…

Następnie po wykonaniu czynności procesowych w niezbędnym zakresie, m.in. przeszukania z udziałem funkcjonariuszki, osobę podejrzewaną o przestępstwo umieszczono w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. W kolejnym dniu wykonano dalsze czynności procesowe z jej udziałem w jednostce Policji, a także w prokuraturze, podczas których osoba podejrzana nie wnosiła żadnych uwag co do czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy. Nadmienić należy, że osoba była niestabilna emocjonalnie, zachowywała się irracjonalnie i miała wyraźne skłonności do autoagresji.

Informacja, o domniemanym przekroczeniu uprawnień lub podejrzeniu popełnienia czynu zabronionego, pojawiła się dopiero po ponad 4 godzinach od ich zakończenia, w związku z pobytem osoby w szpitalu. Wykonane do chwili obecnej policyjne czynności kontrolne nie potwierdziły, aby sytuacja opisywana przez osobę w mediach zaistniała.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu z chwilą otrzymania informacji o tej sytuacji, natychmiast powiadomił miejscowego prokuratora oraz komórki kontrole, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Zależy nam na szczegółowym i kompleksowym wyjaśnieniu sprawy. Czynności te są obecnie wykonywane, a sprawa prowadzona jest w ramach toczącego się śledztwa prokuratorskiego.

Zespól Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu