Spotkanie z dziećmi we wrocławskim aquaparku

Data publikacji 11.08.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki mł. asp. Bartosz Mrówka oraz st. sierż. Piotr Kopytek cyklicznie przeprowadzają spotkania z dziećmi we wrocławskim aquaparku. Spotkania odbywają się co piątek i potrwają aż do końca wakacji, a ich głównym tematem jest szeroko pojęte bezpieczeństwo.

W ostatni piątek lipca policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi, które będą odbywać się co piątek i potrwają do końca wakacji. W przeprowadzonych do tej pory spotkaniach wzięły udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w trakcie spędzania czasu w okresie wakacyjnym nad wodą, w górach, czy miejscu zamieszkania. Poruszono również temat dotyczący kontaktów z osobami obcymi oraz wyjaśniono dzieciom w jaki sposób postępować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Celem spotkania było przypomnienie dzieciom, że w trakcie zabawy należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci uczulone też zostały, że nie każdy dorosły ma wobec nich dobre intencje, i że nie każdemu mogą ufać. Omówiono sytuacje zagrożenia, w których mogą się znaleźć i co w takich sytuacjach należy robić. Policjanci, którzy na co dzień zajmują się problematyką nieletnich w sposób przystępny dla dzieci podzieli się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że jesteśmy po to, aby w szczególności chronić właśnie ich!

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • dwóch policjantów w mundurach stojących przed grupą dzieci
  • dwie dziewczynki siedzące w policyjnym radiowozie
  • dwóch policjantów w mundurach stojących przed grupą dzieci