Policjanci narażając własne życie uratowali dwie starsze osoby. Podejmując działania ratownicze sami trafili jako poszkodowani do szpitala

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki narażając własne życie, jeszcze przed przyjazdem na miejsce straży pożarnej, ewakuowali z silnie zadymionego domu dwie starsze osoby. Jedna z nich nie była zdolna do samodzielnej egzystencji i poruszała się na wózku. Policjanci wyprowadzili z zagrożonego domu kobietę i mężczyznę w wieku 82 i 89 lat. Okazało się, że funkcjonariusze podejmując te działania ratownicze sami potrzebowali pomocy medycznej. Do szpitala trafiły w sumie trzy osoby, w tym dwóch policjantów z objawami zatrucia tlenkiem węgla.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 17.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wydobywająch się kłebach dymu z domu jednorodzinnego przy ulicy Glebowej we Wrocławiu. We wskazany rejon niezwłocznie skierowano policjantów z komisariatu na Krzykach.

Policjanci dotarli na miejsce jeszcze przed strażą pożarną. W związku z realnym zagrożeniem życia, funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzenia pomieszczeń mimo silnego zadymienia. Okazało się, że wewnątrz znajdują się dwie starsze osoby w wieku 82 i 89 lat. Poszkodowana kobieta z uwagi na stan zdrowia nie była samodzielna do egzystencji. 82-latka w trakcie interwencji leżała na łóżku.

Policjanci narażając swoje zdrowie i życie przystąpili do natychmiastowej ewakuacji starszej kobiety i mężczyzny. Na szczęście funkcjonariusze bezpiecznie wyprowadzili poszkodowanych na zewnątrz. Na miejsce przyjechała straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. W związku z działaniami ratowniczymi, do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostali przewiezieni dwaj policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Krzyki oraz 82-letnia kobieta.

Przybyli na miejsce strażacy sprawdzili dokładnie pomieszczenia w celu potwierdzenia, czy wewnątrz nie ma jeszcze innych osób poszkodowanych.

Policjanci narażając własne życie uratowali dwie starsze osoby. Tym samym wypełniając słowa roty ślubowania „(…) nawet z narażeniem życia”, dali świadectwo, że życie ludzkie jest najwyższą wartością, a służba w policyjnym mundurze to odpowiedzialność i poświęcenie na rzecz mieszkańców i obywateli.

Na szczęście wszystkie osoby poszkodowane w tym zdarzeniu, po otrzymaniu odpowiedniej opieki w szpitalu, opuściły już placówkę medyczną.

podkom. Wojciech Jabłoński
KMP we Wrocławiu