Wrocławscy policjanci spotykają się z seniorami w trosce o ich bezpieczeństwo

Data publikacji 24.03.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Jednym z założeń porozumienia o współpracy w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa obywateli pomiędzy Komendantem Głównym Policji oraz Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są działania prewencyjne podejmowane przez obie strony, zmierzające przede wszystkim do podnoszenia świadomości społecznej. Z wizytą we wrocławskim ZUS-ie przy ul. Pretficza udali się policjanci z komendy miejskiej. Spotkania tego typu były już realizowane wielokrotnie. Niestety, mimo wielu apeli i kampanii społecznych ostrzegających starsze osoby o rożnych zagrożeniach, seniorzy nadal są wykorzystywani przez przestępców.

Policjanci na bieżąco poszukują rozwiązań sprzyjających podnoszeniu efektywności realizowanych zadań ustawowych, w tym dotyczących przeciwdziałania popełnianiu przestępstw i wykroczeń. Współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi jest jak najbardziej wskazane.

Ponadto funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek spotkania takie w ostatnim czasie realizowali np. w klubie seniora. Działania te koordynował proboszcz z tamtejszej parafii Św. Elżbiety. Tematy poruszane w trakcie wizyt dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców. Policjanci przekazywali informacje, w jaki sposób uchronić się przed osobami podszywającymi się pod przedstawicieli urzędów, pracowników służb i innych instytucji, a także co zrobić by uniknąć włamania do mieszkania.

Policjanci zapowiadają, że tego typu spotkania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że jeśli mamy w rodzinie seniorów to sami rozmawiajmy z nimi o ich bezpieczeństwie. Tłumaczmy im w jaki sposób działają oszuści, aby nie stali się ich ofiarami w przyszłości.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Spotkanie z seniorami, klub seniora, policjant w mundurze
  • Spotkanie z seniorami policjant w mundurze
  • Zdjęcie tabliczki informacyjnej z kościoła
  • Spotkanie w Zus policjantka w mundurze
  • Sygnały świetlne radiowozu