Kolejny weekend za nami i jego podsumowanie, z punktu widzenia wrocławskich policjantów

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Około 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 84 osoby podejrzewane o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 19 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 35 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 1003 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 35 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Referatu Wywiadowczego Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 29-letni kierujący jechał osobowym oplem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 29-latek jest poszukiwany listem gończym. Z miejsca kontroli trafił prosto do aresztu. Przed śladem odpowie dodatkowo za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Funkcjonariusze zatrzymali także 19 poszukiwanych osób, a także 84 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.
Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu