Podsumowanie Akademii Bezpieczny Senior realizowanej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim

Data publikacji 23.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim zakończył kolejny rok akademicki. Wczoraj w auli Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste podsumowanie roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział wrocławskiej Policji jest również znaczący w realizacji programu, gdyż w ramach studiów na UTW seniorzy realizują zajęcia w ramach Akademii Bezpieczny Senior.

Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Wrocławskim ma już swoją prawie 50 -letnią tradycję. Cieszymy się również, że wrocławska policja ma swój udział w realizacji programu studiów. Seniorzy mają bowiem możliwość przez cały rok akademicki uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Program przewiduje zajęcia dotyczące pierwszej pomocy, samoobrony, bezpieczeństwa na drodze, a także zagadnienia dotyczące cyberprzestępczości oraz jak chronić się przed rożnymi oszustwami dokonywanymi właśnie wobec seniorów.

Wczoraj w trakcie uroczystego zakończenia wyróżnieni zostali słuchacze UTW, którzy ukończyli Akademię Bezpieczny Senior, a w imieniu Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu Pani Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego nadkom. Joanna Cieciorko wręczyła upominki i pogratulowała absolwentom.

Na wyrazy uznania zasługują nie tylko sami seniorzy, ale także st. asp. Michał Kawalec oraz st. sierż. Klaudia Bębenek z wrocławskiej komendy miejskiej, którzy są koordynatorami programu tworząc i realizując go ze szczególnym zaangażowaniem.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału w uroczystości. Przed seniorami z UTW wakacje, a po nich kolejny wspólny rok akademicki.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Torby z napisem i logo Komendy miejskiej Policji we Wrocławiu ułożone na stoliku
  • Aula uniwersytetu trzeciego wieku ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku
  • Aula uniwersytecka a w niej słuchacze oraz zaproszeni goście
  • Aula uniwersytecka a w niej przemawia Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu
  • Naczelnik Wydziału Prewencji wraz innymi policjantami z komendy miejskiej wręczają upominki wyróżnionym seniorom
  • Stół osób prowadzących oraz przemawiających w trakcie uroczystości