Mieszanki traw gazonowych to podstawa, aby wyhodować trwałą, żywozieloną i pięknie wzrastającą trawę. Dzięki nim zaplanujesz przestrzeń rekreacyjną i sportową we Wrocławiu.

Bez wysiłku, za to z efektem, który przerośnie Twoje najśmielsze wyobrażenia.

Mieszanki traw gazonowych we Wrocławiu — to dzięki nim parki i zieleńce stają się reprezentacyjne!

Jeśli chcesz wyhodować mocną, szybko wzrastającą murawę, postaw na mieszanki traw gazonowych. We Wrocławiu nie brakuje pięknych terenów, zwłaszcza tych rekreacyjnych. Wiele osób nie bez powodu nazywa to miasto jednym z najpiękniejszych w naszym kraju. Pod względem atrakcji turystycznych, jak również miejsc wypoczynkowych, Wrocław staje w konkury ze światowymi miastami.

Mieszanki traw gazonowych — podstawa trwałego, żywozielonego trawnika!

We Wrocławiu jednym z bardziej znanych parków, jest Park Szczytnicki, w którym znajduje się Ogród Japoński założony na Wystawę Stulecia. Daje on schronienie wielu gatunkom zwierząt i roślin.

Z przekształconych terenów leśnych powstał Park Południowy — unikat na wrocławskiej mapie miejsc godnych zwiedzenia. Znajduje się w nim nawet staw z wodotryskami.

Trudno nie wspomnieć także o Ogrodzi Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego z ponad 2 tysiącami gatunków roślin, palmiarnią i szklarnią. Miejsce zarejestrowane jest jako pomnik historii.

Z pozostałych parków warto wymienić Park Juliusza Słowackiego z licznymi klonami, lipami, kasztanowcami i jesionami. To miejsce jest prawdziwym wytchnieniem od zgiełku miasta.

Mieszanki traw gazonowych z oferty Sowul&Sowul pozwolą Ci wyhodować trawę odporną, mocną i żywozieloną. Taką, która nada wrocławskim parkom i zieleńcom reprezentacyjny charakter.

Trawa gazonowa, czyli sposób na trwałą, odporną i mocną murawę

Mieszanki traw gazonowych mają to do siebie, że wyrosła z nich trawa nie wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo to jest bujna i soczyście zielona. Nie odrasta także zbyt szybko, więc nie potrzebujesz jej często kosić. Trawa gazonowa jest również odporna na choroby. Niestraszne jej nawet intensywne użytkowanie.

Sekret mocnej murawy tkwi we właściwym doborze mieszanek traw gazonowych. We Wrocławiu parki, zieleńce i skwery nie stałyby się ozdobą miasta, gdyby nie mocna, trwała, zielona murawa.

Trawa gazonowa sprawdzi się nie tylko na terenach zielonych, ale także w ogrodach, na boiskach i terenach rekultywowanych.

Kiedy Twoje dzieci grają w piłkę w ogródku, Ty możesz spać spokojnie i przestać obawiać się, że mocna eksploatacja zniszczy Twój trawnik. Murawa wyrosła z mieszanek traw gazonowych jest niesamowicie odporna i długo zachowuje swoje walory estetyczne (nie zżółknie i nie wyschnie, nawet gdy postawisz na niej basen czy trampolinę).

Mieszanka traw gazonowych — co wchodzi w jej skład?

Profesjonalnie skomponowana mieszanka traw gazonowych powinna składać się z 3 gatunków traw. Ich nasiona są do siebie podobne, jednak różnice ujawniają się tuż po ich kiełkowaniu. Widać, że mają odmienną barwę, inne tempo wzrostu, pokrój, tolerancję na zacienienie, wytrzymałość na suszę i deptanie. Gdybyś trawnik obsiał tylko jednym gatunkiem trawy, nie posiadałby on odpowiednich parametrów. Dopiero połączenie mieszanek nasion traw daje pożądane rezultaty — mocną, trwałą, szybko wzrastającą i żywozieloną murawę. Mieszanki traw gazonowych sprawiają, że wyrosła darń jest dopasowana do warunków klimatyczno-glebowych danego regionu.

Mieszanki traw gazonowych Sowul&Sowul zawierają:

  • kostrzewę czerwoną,
  • życicę trwałą,
  • wiechlinę łąkową,
  • kostrzewę szczeciniastą,
  • kostrzewę trzcinową,
  • mietlicę pospolitą.

Odmiany traw gazonowych

Murawa lub trawnik, które wyrosną z mieszanek traw gazonowych, nie wymagają intensywnej pielęgnacji. Owszem, na wzrost źdźbeł trochę sobie poczekasz, jednak czas oczekiwania wynagrodzi Ci to, że możesz je rzadko nawozić, umiarkowanie kosić i podlewać.

Trawa gazonowa ma wiele odmian. Dlatego, kiedy ją wybierasz, zwróć uwagę na rodzaj gleby, na jakiej wzrośnie. Murawa na boiskach to trawa, którą zawodnicy mocno eksploatują, więc musi stać się odporna, trwała i mocna.

Postaw na mieszanki traw gazonowych przeznaczone do miejsc zacienionych lub nasłonecznionych. A jeśli nie wiesz, jaka trawa jest najlepsza dla Twojej gleby? Wybierz mieszankę traw gazonowych uniwersalną.

Popularnym rodzajem traw są gazony ozdobne, czyli takie, które wzrastają na terenach rekreacyjnych, geometrycznych. Cechuje je wyjątkowa estetyka. Kolejna odmiana to gazony użytkowe — sprawdzą się na boiskach i terenach takich jak parki i zieleńce. Z kolei gazony krajobrazowe wykorzystuje się w parkach krajobrazowych. Gazony na pobocza dróg są odporne na sól, spaliny i czynniki atmosferyczne. Gazony przeznaczone na lotniska to trawy, które znoszą silne nasłonecznienie i suszę.

Mocna, odporna, żywozielona i trwała darń wzrośnie dzięki mieszankom traw gazonowych. We Wrocławiu wyhodujesz ją w parkach, skwerach, zieleńcach, jak również na obrzeżach ruchliwych ulic. To sprawi, że miasto zyska kolejną zieloną przestrzeń.