Nielegalne papierosy oraz krajankę tytoniową przejęli policjanci z Wrocławia. Straty skarbu państwa mogły wynieść blisko 63 tysiące złotych

Powrót
Drukuj

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej zabezpieczyli blisko 32 kilogramy nielegalnego tytoniu oraz blisko 22 tysiące sztuk papierosów w paczkach z logo znanych marek. W przypadku wprowadzenia takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych do obrotu straty Skarbu Państwa mogły wynieść blisko 63 tysiące złotych. Dzięki intensywnej pracy wrocławskich policjantów zabezpieczony towar nie trafił na rynek, a jego właściciel został zatrzymany. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ustalili, że na jednym z miejskich placów targowych odbywa się handel wyrobami tytoniowymi oraz krajanką bez wymaganych polskich znaków skarbowych akcyzy. 

Funkcjonariusze opierając się na pozyskanych w toku czynności operacyjnych informacjach ustalili dane osób, które mogą posiadać przy sobie duże ilości kontrabandy.

Prowadzone działania doprowadziły do zatrzymania, w bezpośrednim sąsiedztwie wspomnianego targowiska, 51-letniego mężczyzny, który miał przy sobie torbę wypełnioną dokładnie tym, czego spodziewali się policjanci – workami z tytoniem o łącznej wadze blisko 5 kilogramów, a także blisko 400 paczekami papierosów z logo znanych marek.

Na tym interwencja nie dobiegła końca, gdyż zatrzymany mężczyzna miał przy sobie kluczyki do kilku zaparkowanych w okolicy aut, w których funkcjonariusze ujawnili kolejne nielegalne wyroby tytoniowe. W autach było w sumie 27 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 700 paczek papierosów.

Kontrabanda nie miała polskich znaków akcyzy, więc zatrzymany mężczyzna trafił w towarzystwie funkcjonariuszy do najbliższego komisariatu Policji. Ujawniony tytoń i papierosy policjanci dokładnie opisali, przeliczyli i zważyli. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosłyby ponad 63 tysiące złotych. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu