Agresor, który w biały dzień zaatakował starszą kobietę w centrum Wrocławia został zatrzymany [FILM]

Powrót
Drukuj

Funkcjonariusze pionu kryminalnego komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który zaatakował w centrum Wrocławia starszą kobietę. Całe zajście miało miejsce w środku dnia na jednej z wrocławskich ulic, gdzie 30-letni zatrzymany podszedł do idącej chodnikiem kobiety i bez przyczyny kopnął ją z całej siły. Policjanci namierzyli sprawcę tego bulwersującego ataku w jednym z wrocławskich mieszkań. Na widok funkcjonariuszy 30-latek nie był już taki hardy i schował się w pawlaczu. Z kryjówki trafił prosto do aresztu, gdzie decyzją sądu spędzi kolejne 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Kamery monitoringu uchwyciły moment, w którym mężczyzna podchodzi do idącej chodnikiem starszej kobiety i bez przyczyny kobie ją z całej siły, po czym odchodzi jak gdyby nic się nie stało. Leżącej na ziemi ofierze agresora pomaga przypadkowy przechodzień.

Po otrzymaniu informacji o całym zdarzeniu do działań przystąpili funkcjonariusze ze Starego Miasta oraz ich koledzy z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej.

30-letni mężczyzna długo nie cieszył się wolnością. Policjanci pionu kryminalnego z wrocławskiej komendy zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na widok funkcjonariuszy 30-latek nie był już taki hardy i ze strachu schował się w pawlaczu.

Misterny plan ukrycia się w schowku na prodiż i ozdoby choinkowe zawiódł, a mężczyzna już po chwili leżał w kajdankach na podłodze, pilnowany przez policjantów.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych oraz prokuratury i wobec 30-letniego agresora, który usłyszał m.in. zarzuty naruszenia nietykalności i uszkodzenia ciała, zastosował tymczasowy, 3 miesięczny areszt. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
                                                                                                                 
mł. asp. Rafał Jarząb                                                                                                                    
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.35 MB)

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja filmu
    13.23 KB