UM Wrocław: Prezydent Wrocławia jak co roku był wolontariuszem WOŚP (zdjęcia)
Czy można być jednocześnie liderem miasta i wolontariuszem z sercem na dłoni? Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, udowadnia, że to możliwe, angażując się w pomoc potrzebującym. Sprawdź, jak władze Wrocławia łączą obowiązki z pasją do niesienia pomocy!
- Prezydent Wrocławia w roli wolontariusza WOŚP
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a współpraca z mieszkańcami
- Rekordowa suma na pomoc potrzebującym
W niedzielny poranek, na długo przed południem, ulice Wrocławia zapełniły się energią i zaangażowaniem. Wśród wolontariuszy, z puszką w rękach, swobodnie przemieszczał się nie kto inny, jak Jacek Sutryk. Znany przede wszystkim jako prezydent miasta, tego dnia przyjął inną, równie ważną rolę - wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkanie z nim nie było tylko okazją do wsparcia szczytnej inicjatywy, ale również do wymiany paru ciepłych słów czy zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Po oficjalnym rozpoczęciu wydarzenia na Rynku, o godzinie 13:00, okazało się, że puszka w rękach prezydenta jest już pełna. Szybko trafiła do sztabu WOŚP, dodając do wspólnej puli zgromadzonych środków. Chociaż dokładna suma nie została ujawniona, wiadomo, że wrocławianie razem z swoim prezydentem na czele, ustanowili nowy rekord w zbieraniu datków na cele charytatywne.
Wrocław pod patronatem swojego prezydenta pokazał wielkie serce. Finał WOŚP 2024 przeszedł do historii nie tylko dzięki pięknej pogodzie i obfitości atrakcji, ale przede wszystkim z powodu rekordowej sumy, która została zebrana na pomoc potrzebującym. Moment, gdy Światełko do Nieba rozbłysło nad miastem, był symbolicznym podsumowaniem całego dnia pełnego empatii, muzyki i wzajemnego wsparcia.
Impreza, która każdego roku gromadzi tysiące ludzi, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski, ponownie udowodniła, że wspólnymi siłami można dokonać wielkich rzeczy. Współpraca miasta, jego mieszkańców i organizacji takich jak WOŚP pokazuje, jak ważna jest solidarność i gotowość do pomocy tym, którzy tego potrzebują.
Opierając się na: UM Wrocław
![]()
Ostatnie Artykuły

Na Ołbinie ruszyły remonty podwórek. Zmiany obejmą kilka kwartałów

Alert RCB dla Wrocławia. Nocą możliwe są ulewy i przerwy w prądzie

108 pomysłów na weekend we Wrocławiu. Od Gastro Miasta po fantastykę

Przebudowa Chrzanowskiego rusza. Kierowców czekają objazdy

Awaria na A4 wywołała 7,2 km zatoru w stronę Wrocławia

Remont Trzebnickiej zmienia ruch w obu kierunkach. Autobusy pojadą objazdem

Wrocławskie zoo ma niezwykły magazyn. Trafia tu 4,5 tony warzyw tygodniowo

Ponad 292 tys. zł na zdrowie. Trzy placówki czekają na decyzję radnych

Kamienica przy Placu Grunwaldzkim odzyskuje fasadę. Remont przekroczy milion

W Gniechowicach sprawdzą reakcje w sytuacji zagrożenia życia

Wrocławska biblioteka wysyła „Heksy” Agnieszki Szpili po międzynarodową nagrodę

Fontanny, kapitał i niemożliwe kaskady. Wystawa Katarzyny Wójcickiej

Przy jednym stole spotykają się dwa artystyczne światy

Pod boiskiem kryła się osada sprzed 1700 lat. Odkrycie w Iwinach
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Augustyna we Wrocławiu - adres, zasięg, kancelaria
- Dolnośląski Fundusz Rozwoju - kontakt, pożyczki i reporęczenia dla firm
- Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu - kontakt, karta, wypożyczenia i e-booki
- Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej - kontakt, oferta dla biznesu i projekty rozwojowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 we Wrocławiu - kontakt, oferta, zapisy
- Parafia św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu - kontakt, kancelaria, zasięg
