Miasta Kotliny Kłodzkiej – które warto odwiedzić?

Jesteś przejazdem w Kotlinie Kłodzkiej i chciałbyś odwiedzić najpopularniejsze miasta tego regionu? Oto przegląd ciekawych miejsc do zobaczenia. Wystarczy wsiąść do samochodu i ruszyć w drogę!

Kudowa Zdrój – liczne kurorty i uzdrowiska

Kudowa-Zdrój jest malowniczym miastem położonym w pobliżu Gór Stołowych. Miasto obfituje przede wszystkim w liczne uzdrowiska i kurorty. Ośrodki turystyczne są czasem oddalone od siebie kilka kilometrów, dlatego polecamy Ci wynająć miejskie samochody bądź sportowe auta wypożyczalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które przyjechały do Kudowy-Zdrój z odległych zakątków Polski.

Co możesz zobaczyć w Kudowie-Zdrój? Wartym uwagi jest Park Zdrojowy z pijalnią wód. Interesującym obiektem jest także Kaplica Czaszek, w której wnętrzu mieści się ponad 3 tysiące kości mieszkańców, którzy polegli w wyniku epidemii i wojen. W miasteczku mieści się również ruchoma szopka. Możesz podziwiać tam ponad 200 wytwarzanych ręcznie figurek.

Lądek-Zdrój i jego atrakcje

Jednym z kurortów Kotliny Kłodzkiej jest Lądek-Zdrój – miasto otoczone przez Śnieżnik i Góry Złote. To jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. W tym mieście warto odwiedzić ratusz miejski z wieżą zegarową. Codziennie o godzinie 12:00 rozlega się z niej hejnał lądecki.

Kolejnym punktem Twojej podróży powinien być zabytkowy kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lądku-Zdroju oraz Kaplica Św. Jerzego. Na barokowej kopule można zobaczyć historyczne freski.

Dla rodziców z dziećmi świetnym wyborem jest arboretum im. Mieczysława Wilczkiewicza. To leśny ogród pełen drzew i krzewów egzotycznych. To niezwykle miłe miejsce do komplementacji przyrody.

Międzygórze – niewielka wieś Kotliny Kłodzkiej

U podnóża masywu górskiego Śnieżnik leży Międzygórze. To niewielka, ale niezwykle urokliwa wieś, która poszczycić się może wieloma pensjonatami, gospodarstwami agroturystycznymi i domami wczasowymi. W sercu Międzygórza leży Wodospad Wilczki, który ma ponad 20-metrów wysokości.

Przy samym wjeździe do Międzygórza usytuowana jest zapora wodna. Ma ponad 29 metrów wysokości i ponad 100 metrów długości. Wielu turystów będąc w Międzygórzu, odwiedza sanktuarium Marii Śnieżnej znajdujące się pod szczytem góry Igliczna. Warto się tam wybrać.

Polanica-Zdrój – doskonałe miejsce na wypoczynek

Chcesz spędzić czas aktywnie, a może szukasz miejsca, żeby zregenerować siły? Doskonałym wyborem jest Polanica-Zdrój. Wraz z miastem Kudowa-Zdrój oraz Dusznikami Zdrój tworzy Zespół Uzdrowisk Kłodzkich.

W mieście Polanica-Zdrój koniecznie trzeba odwiedzić Park Zdrojowy. Na jego terenie mieści się wiele pijalni wód, aby do nich dotrzeć, trzeba przechadzać się alejkami porośniętymi bujną roślinnością. W Polanicy Zdrój mieści się również Park Szachowy. To prostokątny plac, na którym istnieje możliwość zagrania partię mierzącymi 1,4 m figurami.

Miasta Kotliny Kłodzkiej to niezwykle ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Oprócz relaksu w ośrodkach wypoczynkowych możesz spacerować po parkach, zwiedzić historyczne kościoły, zabytkowe ratusze i zamki.