Premiera filmu dokumentalnego o strajkach studenckich ’88-’89 w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie filmowe, które przeniesie nas w burzliwy okres końca lat 80. XX wieku. Premiera filmu „Ta nasza młodość. Strajki studenckie ’88 ’89” odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. To niepowtarzalna okazja, aby na nowo przeżyć historię strajków studenckich we Wrocławiu.

  1. Premiera filmu dokumentalnego 25 maja o godz. 12.00.
  2. Reżyseria: Alicja Grzymalska.
  3. Pokaz w Dolnośląskim Centrum Filmowym.
  4. Dyskusja z udziałem świadków historii.

Film „Ta nasza młodość. Strajki studenckie ’88 ’89” to koprodukcja wrocławskiego oddziału IPN oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Wyreżyserowany przez Alicję Grzymalską, film stanowi niezwykłą dokumentację działalności Niezależnego Zrzeszenia Studentów na terenie Wrocławia. Wykorzystując unikatowe materiały filmowe z lat 80. oraz wywiady z ówczesnymi działaczami NZS, reżyserka przenosi nas w atmosferę tamtych dni.

Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja z udziałem świadków tamtych wydarzeń: Roberta Gonery, Bartłomieja Kędzierskiego, Joanny Metzger, Pawła Skrzywanka i Igora Wójcika. Dyskusję poprowadzi dr hab. Kamil Dworaczek, co z pewnością wzbogaci doświadczenie widzów i pozwoli lepiej zrozumieć kontekst historyczny.

Premierowy pokaz filmu odbędzie się w sali Lalka na 2 piętrze Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny, co stanowi dodatkową zachętę do uczestnictwa. To wyjątkowe wydarzenie ma nie tylko charakter edukacyjny, ale również patriotyczny, upamiętniając działalność NZS w okresie schyłku PRL.

Warto dodać, że koprodukcja jest dziełem Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu, instytucji kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, co podkreśla jego istotność i znaczenie dla lokalnej społeczności.

Nie przegapcie tej okazji, aby zgłębić ważną część naszej historii i zrozumieć, jak studenckie strajki wpłynęły na zmiany w Polsce. Do zobaczenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym!


Na podst. OKiS Wrocław