Wiosenne warsztaty storytellingu dla dzieci 9-13 lat - Opowiadamy wiosnę

Wrocławska Filia nr 32 zamienia się w kameralne atelier opowieści - dla dzieci, które chcą wymyślać postaci, składać fabuły i rysować swoje światy. To propozycja prosto z bibliotecznej sceny, gdzie teatrzyk kamishibai spotyka kości i karty do storytellingu.
- Jak przebiega warsztat Opowiadamy wiosnę - słuchamy, tworzymy bohatera i ilustracje
- Zapisanie dziecka jest proste - bezpłatne miejsca i sposoby zgłoszenia
Jak przebiega warsztat Opowiadamy wiosnę - słuchamy, tworzymy bohatera i ilustracje
Dzieci najpierw zanurzą się w gotowej opowieści i obejrzą ilustracje pokazywane w teatrzyku kamishibai, potem krok po kroku wymyślą własnego bohatera i dowiedzą się, czym są fabuła, wątek czy suspens. Warsztat łączy słowo i obraz - uczestnicy mogą nie tylko snuć historie, ale też dobrowolnie tworzyć ilustracje do swoich opowieści. To świetna szansa, żeby przekuć dziecięcą wyobraźnię na konkretną narrację i rysunek 😊✏️
Grafik dnia:
- 21.03.2026 - 11:00 - start warsztatów w Filia nr 32
- program obejmuje pokaz kamishibai, ćwiczenia z kartami i kośćmi do storytellingu oraz czas na tworzenie ilustracji
Zapisanie dziecka jest proste - bezpłatne miejsca i sposoby zgłoszenia
Warsztaty są darmowe - Wstęp wolny. Aby zapewnić miejsce, trzeba się zapisać - można to zrobić przez formularz, mailowo - [email protected], telefonicznie - 71 347 12 74 lub bezpośrednio w bibliotece (Filia nr 32). Powtórzę to jeszcze raz, bo to ważne - warsztaty są darmowe i miejsca przyjmowane są po zgłoszeniu: formularz, mailowo - [email protected], telefonicznie - 71 347 12 74 lub osobiście w Filii nr 32.
Miejsce spotkania:
- Filia nr 32 - ul. 8 Maja 26, 51-671 Wrocław
Kontakt do zapisów i pytań: [email protected], 71 347 12 74
Jeżeli masz w domu kreatywne dziecko w wieku około 9-13 lat, to jest to poranna propozycja, która łączy zabawę z praktyczną nauką opowiadania historii - warto dać mu szansę, by zobaczyło, jak powstaje dobra narracja i jaką radość daje przelanie jej na papier.
na podstawie: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu.
Ostatnie Artykuły

Wrocławska biblioteka otwiera rozmowę o życiu na własnych zasadach

Elektryczny BMC Procity+ wjechał na wrocławskie ulice na testy

Filip Springer we Wrocławiu - rozmowa o klimacie, przestrzeni i odpowiedzialności

Hans Poelzig zostawił we Wrocławiu trwały ślad. To jego dzieła znamy do dziś

Majówka pod kontrolą policji. Kierowcy dostają odblaski i kamizelki

Nowe latarnie na Ołtaszynie. Po majówce ruszy zamknięcie odcinka

W Biznesowym Klubie Książki marketing ustąpi miejsca instynktowi i psychologii

Plac Solny bez aut po zmroku. Ruszył dwumiesięczny pilotaż

Menopauza bez tabu. W Wilczycach rusza bezpłatny cykl dla kobiet 40+

Od mitów po chińskiego smoka - majowa „Odra” stawia na wielkie tematy

Wrocław wchodzi w literacki maraton - biblioteka rozgrzewa miasto rozmowami

Stary gołębnik w Mietkowie stoi pusty. Zabytek z 1898 roku czeka na remont

Kim Ho-Yeon we Wrocławiu - zwykły sklep, wielka literatura

