Smaczny Targ wraca na Plac Wolności z kuchnią Azji i trunkami rzemieślniczymi

FOT. UM Wrocław
Na Placu Wolności w ten weekend zrobi się wyjątkowo różnorodnie – obok zapachu ramen i sushi pojawią się przyprawy z Indii, wietnamskie i koreańskie akcenty, a także słodkości z Turcji, Persji, Armenii i Gruzji. Smaczny Targ łączy kilka tematycznych festiwali, więc jedna wizyta może zamienić się w małą kulinarną wędrówkę przez Azję i inne zakątki świata. Organizatorzy przewidzieli też strefę z piwem, winem i trunkami rzemieślniczymi, co daje szeroki wybór zarówno dla tych, którzy szukają obiadu, jak i dla osób nastawionych na degustację. To wydarzenie zostało rozpisane tak, by dało się je odwiedzić bez pośpiechu.
- Na Placu Wolności spotkają się kuchnie od Japonii po Kaukaz
- Godziny otwarcia i bezpłatny wstęp ułatwią plan wizyty
Na Placu Wolności spotkają się kuchnie od Japonii po Kaukaz
Smaczny Targ nie jest jedną wyspą smaków, lecz zbiorem kilku festiwali, które łączą różne kuchnie i różne podejścia do jedzenia. W centrum pozostaje azjatycki kierunek, ale obok niego pojawiają się także akcenty z Kaukazu i Bliskiego Wschodu.
W programie znalazły się:
- Festiwal Azjatycki – z przyprawami, daniami obiadowymi i przekąskami inspirowanymi kuchnią indyjską, wietnamską oraz koreańską
- Festiwal Japoński Sakura – z sushi, ramenem i takoyaki
- Matcha Festival – poświęcony japońskiej herbacie matcha
- Festiwal Smaków Świata – z propozycjami z Gruzji, Turcji, Persji i Armenii
- Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych – z kraftowymi piwami, winami, nalewkami i miodami pitnymi
To zestaw dla osób, które lubią próbować małymi porcjami, porównywać smaki i wracać do stoisk po kolejne dania. Jedni mogą zacząć od miski ramen, inni od słodkiej baklawy albo perskiego bolani, a później przejść do strefy z napojami rzemieślniczymi.
Godziny otwarcia i bezpłatny wstęp ułatwią plan wizyty
Wydarzenie potrwa od 8 do 10 maja, a godziny otwarcia pozwalają wpaść zarówno po pracy, jak i w trakcie spokojniejszego weekendowego wyjścia. Najdłużej targ będzie działał w piątek i sobotę, natomiast w niedzielę zakończy się wcześniej.
- piątek 8 maja – 15:00–21:00
- sobota 9 maja – 12:00–21:00
- niedziela 10 maja – 12:00–18:00
Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Dzięki temu można po prostu przyjść, rozejrzeć się po stoiskach i zdecydować na miejscu, czy tego dnia wygrywa kuchnia japońska, słodkości z innych regionów świata, czy może degustacja piwa, wina albo miodu pitnego.
na podstawie: Urząd Miasta we Wrocławiu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Wrocław). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Cztery dni kobiecej energii na Szczepinie. Będą warsztaty i koncerty

Wrocławianka w finale Miss Polski 2026. Eliza Ciuła ma własny plan

Awaria na Piłsudskiego zmieniła trasy pięciu tramwajów we Wrocławiu

Wrocław zanurza się w fantasy - od komiksu po turniej Talismana

Wrocławskie lotnisko zyska nowy terminal dla pasażerów spoza Schengen

300 plus na wyprawkę szkolną. ZUS wskazuje, kto dostanie pieniądze

Tramwaj od kuchni i spotkanie z Guciem. Rodzinna wycieczka w Borku

Z półki na Borek - książki Europejskiej Nocy Literatury czekają we Wrocławiu

Małe, ceramiczne i do 15 cm - ASP we Wrocławiu otwiera konkurs

Ostra butelka i przemoc wobec kobiet. Dwie interwencje we Wrocławiu

Bezpieczeństwo nad wodą i na drodze. Piknik edukacyjny w Suchej

Wrocławska „Komorebi” ma swoją premierę - wieczór z Natalią Bąk

140 km/h w mieście i 4000 zł kary. Kierowca stracił prawo jazdy

Borek zamieni się w literacką mapę Wrocławia
Przydatne dane teleadresowe
- TBS Wrocław - kontakt, mieszkania na wynajem, zgłaszanie awarii i e-usługi
- Parafia Ducha Świętego we Wrocławiu - msze, kancelaria, sakramenty
- Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław - kontakt, obiekty, rezerwacje i cennik
- Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna we Wrocławiu - kontakt, oferta, zapisy
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 im. Janusza Korczaka we Wrocławiu - kontakt, rekrutacja, oferta
- Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu - kontakt, oddziały, rejestracja
