Fałszywe prawo jazdy wykryto przy busie z koparką we Wrocławiu

Fałszywe prawo jazdy wykryto przy busie z koparką we Wrocławiu

FOT. Policja Wrocław

Wrocławska drogówka zatrzymała zestaw pojazdów z koparką na przyczepie i szybko trafiła na dokument, który nie zgadzał się z oryginałem. 46-letni kierowca okazał policjantom prawo jazdy bez wymaganych zabezpieczeń, z rozmytym zdjęciem i niską jakością druku. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia tego zestawu.

Do kontroli doszło kilka dni temu podczas policyjnej akcji pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Policjanci ruchu drogowego patrolowali ulice Wrocławia, gdy zwrócili uwagę na pojazd ciężarowy z przyczepą ciężarową, na której przewożono koparkę. Za kierownicą siedział obywatel Ukrainy, który na co dzień mieszka we Wrocławiu.

Podczas sprawdzania auta mundurowi wykryli nie tylko brak uprawnień. Zauważyli też zły stan techniczny zestawu - wycieki płynów eksploatacyjnych były jedną z ujawnionych nieprawidłowości. Wątpliwości wzbudził okazany dokument prawa jazdy, bo policjanci od razu dostrzegli brak części zabezpieczeń wymaganych dla tego typu blankietu.

Funkcjonariusze sprawdzili dokument dokładniej. Na awersie i rewersie nie było znaków barwy jasnozielonej, które powinny pojawiać się w świetle UV na oryginalnym prawie jazdy. Sam blankiet różnił się od wzoru, a zdjęcie było rozmyte. To wystarczyło, by uznać, że kierowca posłużył się podrobionym dokumentem.

46-latek odpowie teraz przed sądem. Za taki czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ta kontrola pokazuje, jak szybko zwykłe sprawdzenie na drodze może zamienić się w sprawę z fałszywym dokumentem, brakiem uprawnień i technicznymi usterkami pojazdu.

na podstawie: Policja Wrocław.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Wrocław). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.