Osiem pomysłów na Dzień Dziecka we Wrocławiu. Bajki, ruch i rodzinne pikniki

FOT. Urząd Miasta we Wrocławiu
Na Dzień Dziecka we Wrocławiu przygotowano kilka bardzo różnych scen świętowania – od basenów i parków po sale z muzyką na żywo. Jedne propozycje stawiają na ruch i kolor, inne na spokojniejsze spotkanie z bajką, zwierzętami albo nauką przez zabawę. Z takiej mieszanki powstaje mapa wydarzeń, z której da się ułożyć naprawdę dobry rodzinny plan.
- Baseny, trampoliny i zoo stawiają na energię bez pośpiechu
- Kino na rowerach i bajki z muzyką na żywo grają spokojniejszym rytmem
- Mundurowe pokazy i osiedlowe festyny domykają miejską mapę świętowania
Baseny, trampoliny i zoo stawiają na energię bez pośpiechu
Najmłodsi mogą wybrać tu między zabawą w wodzie, aktywnością pod dachem i spotkaniem ze zwierzętami. To zestaw dla rodzin, które chcą spędzić czas intensywnie, ale bez biegania od atrakcji do atrakcji w jednym miejscu.
- Aquapark Wrocław – 30–31 maja, ul. Borowska. W programie znalazły się wspólne tańce do hitów HUNTR/X, animacje z ekipą Wujka Liska, kolorowanki, strefa kreatywna, brokatowe tatuaże i fioletowe warkoczyki. Motyw przewodni nawiązuje do K–POP Demon Hunters.
- ZOO Wrocław – 30 maja–1 czerwca. Oprócz pokazowych karmień i stoisk edukacyjnych zaplanowano piknik Turystycznej 13-tki. Dzieci sprawdzą się przy szukaniu złota, malowaniu amonitów, lepieniu z gliny czy kompletowaniu szkieletu niedźwiedzia.
- GoJump – 30 maja–1 czerwca, godz. 9:00–21:00, ul. Długosza. Park trampolin stawia na tory przeszkód, zjeżdżalnie, poduchy i dużo ruchu. Wstęp jest biletowany.
Kino na rowerach i bajki z muzyką na żywo grają spokojniejszym rytmem
Ta część programu to propozycje dla tych, którzy wolą świętowanie z oddechem. Raz chodzi o film oglądany przy udziale własnych nóg, innym razem o klasyczne animacje, którym na żywo towarzyszy tworzona na oczach widzów muzyka.
- Kino Rowerowe „Moc Dobra” – 30 maja, tereny zielone Zamku Topacz. Seanse są bezpłatne, a prąd do projekcji powstaje dzięki rowerom prądotwórczym. W programie:
- „Lorax” – godz. 14:00–16:00,
- „Na ratunek wielorybom” – godz. 17:00–19:00.
- Bajkogranie w Centrum Kultury Nowy Pafawag – 31 maja, godz. 11:00. Na ekranie pojawią się m.in. „Reksio”, „Bolek i Lolek” oraz „Gąska Balbinka”, a całość oprawi na żywo Sam Alty, improwizując muzykę i wciągając dzieci do wspólnego tworzenia dźwiękowego tła. Wstęp jest płatny.
Mundurowe pokazy i osiedlowe festyny domykają miejską mapę świętowania
W Parku Szczytnickim i na osiedlach program jest bardziej sąsiedzki, ale wcale nie mniej bogaty. To wydarzenia, które łączą zabawę z pokazami, muzyką i prostymi atrakcjami dla różnych grup wiekowych.
- „Służby Dzieciom” w Parku Szczytnickim – 30 maja, od strony Hali Stulecia, godz. 11:00–18:00. Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji wraz ze służbami mundurowymi przygotowało animacje i zabawy sportowe, pokazy dynamiczne żołnierzy, musztrę, ratownictwo, koncert orkiestry wojskowej i wojskową grochówkę. Wstęp wolny.
- Rowerowy Dzień Dziecka w OPT Zamek – 30 maja, godz. 11:00. W Leśnicy zaplanowano występy sceniczne, pokazy iluzji, teatr, capoeirę, animacje taneczne, działania ekologiczne i profilaktyczne oraz strefy rodzinnej zabawy. Udział jest bezpłatny.
- Festyny osiedlowe – 30–31 maja:
- Dzień Dziecka Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowy Dwór” – Szkoła Podstawowa nr 113, ul. Zemska 16c, godz. 12:00–17:00.
- Festyn Rodzinny „Zdrowie i Pasja” – Polana Karłowicka, ul. Kasprowicza 45, godz. 11:00–18:00.
- Dzień Dziecka Bez Barier – Zespół Szkół nr 21, ul. Ignuta 28, godz. 10:00–14:00.
- Piknik Osiedlowy w Parku Tołpy – Park Tołpy, 31 maja, godz. 12:00–16:00.
- Festyn Osiedlowy Gądów i Popowice Południowe – Zespół Szkół nr 20, ul. Na Ostatnim Groszu, 31 maja, godz. 15:00–20:00.
W praktyce wybór jest prosty tylko z pozoru. Jedni postawią na bezpłatne pikniki i miejskie festyny, inni wybiorą bilety do kina albo park trampolin. Wspólny mianownik pozostaje ten sam – w wielu częściach Wrocławia najmłodsi dostaną tego dnia własną przestrzeń do zabawy, ruchu i spotkań.
na podstawie: Urząd Miasta Wrocław.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta we Wrocławiu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

25 klinik i ponad 40 poradni. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu wdraża system, który uwalnia kolejki do specjalistów

WROsound 2026 wyjdzie poza koncerty. Zagrają Son Lux i Kacperczyk

Kamienice przy Zegadłowicza mają rzadkie ganki. Czeka je remont

Park Henrykowski coraz bliżej. PKP przekazało teren pod nową zieleń

Karambol na Swobodnej. Dziewięć aut i wielogodzinne utrudnienia

Jazz wrócił na tory. Cztery koncertowe kursy tramwaju przez Wrocław

Bóbr pod stałą kontrolą. Zakaz korzystania z rzeki nadal obowiązuje

Chodnik na Mostach Osobowickich do naprawy. Rowerzyści zmienią stronę

Ponad 2400 kontroli we Wrocławiu. 11 kierowców nie powinno jechać

Rogatki przestaną zatrzymywać kierowców. Cztery inwestycje na Dolnym Śląsku

Wrocławscy twórcy pojechali do Berlina. Kolejne rozmowy odbędą się we Wrocławiu

Na boisku walczą o coś więcej niż wynik. Wrocław Cup łączy sport i terapię

- numer „Formatu” patrzy dalej niż na chwilę obecną

Źle zaparkowane auta zablokowały strażakom dojazd do pożaru
Przydatne dane teleadresowe
- Komisariat Policji Wrocław-Grabiszynek - kontakt i obsługa interesantów
- ORLEN Gazoprojekt Wrocław - kontakt, adres i zakres usług projektowych
- Ośrodek Profilaktyczno-Leczniczy Chorób Zakaźnych i Terapii Uzależnień we Wrocławiu - kontakt, poradnie, rejestracja
- Parafia Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu - msze, kancelaria, kontakt
- Wojewódzka Inspekcja Geodezyjna i Kartograficzna we Wrocławiu - kontakt, godziny, zakres działania
- Parafia św. Bonifacego we Wrocławiu - kontakt, kancelaria, sakramenty
