O kosmosie z Wrocławia. Klucze telegraficzne i misje stratosferyczne

O kosmosie z Wrocławia. Klucze telegraficzne i misje stratosferyczne

Klucze telegraficzne lutowane w szkołach i misje sięgające stratosfery pokazują, że kosmos nie zaczyna się wyłącznie w laboratorium. W drugim odcinku podcastu „Z Wrocławia o kosmosie” Anna Bukiewicz-Szul opowiada o edukacji, projektach WroSpace i pracy przy misji Ignis. Rozmowa prowadzi także do pytania, jakie miejsce w sektorze kosmicznym znajdą humaniści oraz menedżerowie.

Gościnią odcinka jest koordynatorka programu ekranującego misji Ignis, a także współzałożycielka stowarzyszenia WroSpace. W rozmowie wyjaśnia, czym są misje stratosferyczne organizowane przez tę grupę i czemu służą. Jednym z omawianych projektów jest „Klucz do kosmosu”, w ramach którego uczniowie lutują klucze telegraficzne.

Podcast pokazuje kosmos z perspektywy Wrocławia, bez ograniczania tematu do samych technologii. Anna Bukiewicz-Szul mówi również o kompetencjach potrzebnych do rozpoczęcia kariery w sektorze kosmicznym oraz o zadaniach, jakie mogą wykonywać w nim osoby z wykształceniem humanistycznym i doświadczeniem menedżerskim.

na podstawie: Urząd Miasta Wrocław.