Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków i ich rozprowadzanie. 32-latek siedział w samochodzie zaparkowanym na terenie osiedla Gaj. Ukrywał w aucie 140 porcji handlowych amfetaminy. Mieszkańcy obawiali się, że może sprzedawać środki zabronione i od razu powiadomili mundurowych. Mężczyzna okazał się być również nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu, a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia, w przypadku kiedy ilość tych substancji jest znaczna, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do nawet lat 10.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w trakcie pełnienia służby pojechali na jedno w wrocławskich osiedli, gdzie zgłoszone zostało podejrzane zachowanie osób, przebywających w zaparkowanym pojeździe. Zgłaszający mieszkańcy obawiali się, że może tam dojść do handlu środkami zabronionymi.

Policjanci po przyjeździe na miejsce od razu zauważyli opisany pojazd oraz mężczyzn siedzących w jego wnętrzu.

W trakcie interwencji, funkcjonariusze znaleźli u pasażera narkotyki. Mężczyzna ukrywał blisko 140 porcji amfetaminy. Tłumacząc się, 32-latek twierdził, że narkotyki nie są jego własnością i znalazł je obok śmietnika.

Od mężczyzny wyczuwana była także woń alkoholu. Po przebadaniu urządzenie wykazało go blisko 0,8 promila w jego organizmie.

32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Funkcjonariusze ustalają czy mężczyzna zajmował się również rozprowadzaniem narkotyków. 

W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast jeżeli ilość środków odurzających jest znaczna lub osoba dopuszcza się handlu,  podlega karze pozbawienia wolności do nawet lat 10.

sierż. Monika Perec

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.